Grill

Pochwal się, co ostatnio zmajstrowałeś.
Młodszy majsterkowicz

Grill

Postprzez Mielony » 11 cze 2012, 17:31

Witam,
chcę zaprezentować grilla, którego zrobiłem jakiś rok temu z bębna od pralki. Nie ma się zbytnio czym chwalić, ponieważ konstrukcja jest dosyć popularna, jednak może ktoś jej nie zna a ma na zbyciu pralkę z którą nie wie co zrobić :)
Chciałbym przeprosić, że nie wypucowałem grilla do zrobienia zdjęć, jednak nie mam na to zbytnio czasu, a grill jest "wczorajszy" a do tego popadał na niego deszcz...

Obrazek Obrazek

Ruszt zrobiłem sam, jednak z tego co wiem to można kupić w marketach o takiej średnicy, aby idealnie pasował.
Konstrukcji nie będę opisywał, bo nic w niej trudnego - widać wszystko na zdjęciu.

Zalety:
- Największą zaletę jaką zauważyłem jest praktycznie niemożliwe przepalenie dna, co jest często spotykane w tanich grillach kupionych w markecie
- Dosyć duża powierzchnia do układania kiełbasek

Wady:
- Dno jest wypukłe, przez co jeśli hajcujemy np. brykietem to zamiast układać się na środku, spada na boki. Przez to ja po skończonym grillu nie wyrzucam popiołu, tylko zostawiam a z czasem dno staje się płaskie :)
- Wygląd

Uwagi:
- Na takiego grilla nie nadają się bębny z nowszych pralek, ponieważ zawierają plastykowe elementy

Starszy majsterkowicz
Miasto: Zabrze
Pochwały: 29

Re: Grill

Postprzez nightex » 12 cze 2012, 01:50

Te grille najpopularniejsze chyba są na mazurach :) w co drugim domku chyba stoją :)
5+ jak dla mnie :)
Obrazek

Administrator
Obrazki: 8
Miasto: Zielona Góra
Pochwały: 16

Postprzez Łukasz » 12 cze 2012, 07:50

Dla mnie wygląd zalicza się do plusów ;) I sam czekam tylko, aż Teściom padnie pralka (dogorywa już od dłuższego czasu;)

Ale brykietu, to Ty nie używaj. Szkoda zdrowia :)

Młodszy majsterkowicz
Miasto: Andrychów

Postprzez ktoosiu » 12 cze 2012, 08:09

U mnie (beskid mały) jeszcze kilka lat temu chyba każdy miał takiego grilla:D a teraz już mało kto, bo za małe pieniądze można kupić fajnego grilla.
P.S. najlepiej się chyba grilluje w grillu o kształcie kuli - coś takiego:
Obrazek
Uśmiechnij się:)

Majsterkowicz
Miasto: Ełk
Pochwały: 2

Postprzez Dave » 12 cze 2012, 14:42

Na Mazurach wbrew pozorom dużo takich grillów nie ma ;)
A dno bębna zawsze można trochę wyklepać :) Może nie będzie idealnie proste, ale węgiel i brykiet nie będą się zsuwać.
Wygląd też jest bardzo ciekawy. Niektóre własne konstrukcje wyglądają lepiej niż te firmowe.

Powrót do Konstrukcje DIY