Regulamin czatu

Regulamin czatu

Korzystanie z kanału (czatu) oznacza akceptacje regulaminu. Złamanie poniższych zasad będzie skutkowało wyrzuceniem, lub czasowym banem.

  1. Operator ma zawsze racje. W kwestiach różnego rodzaju sporów czy wątpliwości ostateczny głos ma właściciel kanału.
  2. Na kanale nie używamy wulgaryzmów. Język polski ma wiele synonimów zastępujących owe wulgaryzmy.
  3. Na kanale staramy pisać poprawną polszczyzną. Jeżeli ktoś ma problemy z ortografią, są słowniki oraz klienty IRC z opcjami podreślania błędów – np. HexChat.
  4. Kanał IRC to nie chat gg – nie używamy takich skrótów jak afk, z/w itp. Od tego jest komenda /away
  5. Nie pytaj, czy jest ktoś na kanale. Po prostu się przywitaj i zacznij rozmowę – jak ktoś będzie, to na pewno się odezwie.
  6. Jeżeli masz jakieś pytanie bądź problem napisz o co chodzi zamiast zadawać pytania “czy ktoś się zna na…” lub “siema, mam pytanie”.
  7. Różnego rodzaju kody źródłowe i dłuższy tekst wklejamy na strony, które do tego służą – np. gist.github.com lub wklej.org.
  8. Żeby miło się nam rozmawiało, starajmy się pilnować kultury swoich wypowiedzi. Osoby używające wulgaryzmów, lub innych zwrotów uważanych za “chamskie” czy obraźliwe, będą wyrzucane z kanału.
  9. Powyższy punkt tyczy się także moderatorów, których zadaniem jest (między innymi) pilnowanie porządku na czacie. Operatorzy używający wulgaryzmów, lub obrażających innych użytkowników czatu, będą usuwani ze swojej funkcji.

Jeden komentarz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?