Domowy symulator lotu

Domowy symulator lotu

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Witam, Śledzę portal Majsterkowo.pl już od jakiegoś czasu, więc gdy wpadłem na pomysł stworzenia (to trochę za dużo powiedziane) symulatora lotów postanowiłem podzielić się z wami procesem tworzenia. Jest to mój pierwszy post na tym portalu więc proszę o wyrozumiałość:)

Często będąc w odwiedzinach u brata widziałem marniejący się i nieużywany symulator lotów, na pytania dlaczego nikt go nie używa tego sprzętu usłyszałem, że wymaga długiej instalacji a komputer jest używany w innym celu przez co jest często formatowany więc nie opłaca się go instalować. Postanowiłem coś z tym zrobić tak aby wszystko było podłączone i zainstalowane na stałe z osobnym komputerem tylko w tym celu więc poprosiłem o pożyczenie sprzętu i zabrałem się do roboty :)

Zacząłem od znalezienia w internecie jakiś zdjęć i podobnych projektów niestety o ile zdjęcia były pomocne o tyle projektów brak. Podczas oglądania zdjęć trafiłem na symulator który wyglądał względnie jak bym chciał.

Po kilku minutach mierzenia części i zdjęć miałem już wstępny projekt więc mogłem się udać do znanego sklepu z zielonym logiem w którym kupiłem skrojoną na miarę sklejkę, wkręty parę kątowników i czarną farbę.IMAG0402

Następnie nadszedł czas na trochę mierzenia i zaznaczania:

IMAG0403

IMAG0407

Skoro wszystko zaznaczone czas na wycinanie i przymiarki:

IMAG0410

Nie do końca równo wyszło ale po zamontowaniu paneli nie widać :)

IMAG0415

następnie pora na tył symulatora:IMAG0420

po wyszlifowaniu przyszła pora na malowanie, wygładzenie papierem ściernym i montaż. Oczywiście jest jeszcze miejsce na dodatkowe akcesoria do dokupienia i drugi monitor:IMAG0431

Połowa pracy za mną więc czas zamontować komputer. Na szczęście miałem stary komputer który posłużył jako dawca organów, w bocznym lewym panelu stawiłem panel główny z przyciskami, napęd dvd oraz twardy dysk.IMAG0439

IMAG0449

Reszta poszła gładko zasilacz, płyta główna, trochę cięcia, przymiarek i mamy końcowy efekt:

IMAG0446

IMAG0450

Z powodu braku karty graficznej nie zdołałem jeszcze przetestować symulatora ale jak tylko uporam się z częściami elektroniki oraz instalacją podzielę się z wami efektami. Dzięki za uwagę i życzę wam jak i sobie wysokich lotów oraz tyle lądowań ile startów.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Podobne posty

4 komentarzy do “Domowy symulator lotu

Odpowiedz

anuluj

Domowy symulator lotu

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?