Brelok ze świecącą diodą gdy telefon dzwoni

ODPOWIEDZ
zelek93
Majsterkowicz

Brelok ze świecącą diodą gdy telefon dzwoni

Post autor: zelek93 » 12 lut 2014, 01:04

Witam serdecznie

Pewnie każdy z nas widział breloczki czy podstawki, które świecą gdy telefon dzwoni. Chciałbym się dowiedzieć jak działa taki układ i czy możliwe jest zbudowanie go samemu. Jeśli tak to proszę o pokierowanie, próbowałem wygooglać ale zupełnie nie wiem pod jaką frazą tego szukać.

Pozdrawiam ;)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

zelek93
Majsterkowicz

Re: Brelok ze świecącą diodą gdy telefon dzwoni

Post autor: zelek93 » 12 lut 2014, 16:29

Cześć, fakt iż telefon emituje jakieś tam fale to chyba nikogo nie zaskoczyło. Raczej chodziło mi o układ, który np mógłbym podłączyć do Arduino do pinu analogowego i odczytywać na nim zmiany napięcia tak aby wiedzieć czy telefon dzwoni czy nie. Jest takie coś możliwe ?:>
zelek93
Majsterkowicz

Re: Brelok ze świecącą diodą gdy telefon dzwoni

Post autor: zelek93 » 12 lut 2014, 23:20

Cześć cześć,

Przepraszam za niedoprecyzowanie mojego pytania (poniekąd wynikło to z godziny o której pisałem temat). Wiem jak to działa i raczej problemu z implementacją software'ową nie będę miał, wytłumaczę najprościej o co mi chodzi:

Szukam informacji nt. budowy układu, który miał by na celu wykrywanie czy telefon dzwoni (dokładnie na tej samej zasadzie co wspomniany w temacie breloczek świecący), który na "wyjściu" zmianą napięcia eksponowałby tą informacje.

Jak wspomniałem, chciałbym odczytywać to za pomocą portu analogowego. Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że potrzebuje tylko kawałka kabla miedzianego z którego musze wykonać "cewkę". Mógłbyś nakierować jak to coś ma wyglądać lub podsunąć hasło pod którym tego szukać?

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: