moduł uderzający i przekazywanie energii

Nie wiesz, jak działa jakieś urządzenie? Pytaj śmiało!
SteeFun
Młodszy majsterkowicz

moduł uderzający i przekazywanie energii

Postautor: SteeFun » 7 lip 2016, 00:08

Witam wszystkich majsterkowiczów,
mam pewien problem z projektem który chciałbym wykonać. Potrzebuję paru informacji. Z racji tego, że dopiero zaczynam swoją przygodę z elektroniką, jestem dość zielony w te klocki;]. Pierwsze moja prośba to informacja o tym czy istnieje moduł, wyglądem przypominający mały siłownik, który z impetem wydłuża się, przekazując swoją energię w miejsce w które uderzył(wiem że dziwnie napisane). Chodzi o to by "wystrzelał się" elektronicznie, i był w stanie się złożyć, aby znów strzelić. I drugie pytanie, czy jeśli umieścić by taki moduł wewnątrz piłki, na stałe do niej przytwierdzony, to czy byłby w stanie, uderzając w jedną ze ścianek, spowodować by piłka podskoczyła?
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Re: moduł uderzający i przekazywanie energii

Postautor: Slawek » 7 lip 2016, 08:30

Jedyny rozsadny pomysl to wykorzystanie cewki elektromagnesu, pytanie jak duzej sily potrzebujesz bo to determinuje wielkosc i wage elektromagnesu.
SteeFun
Młodszy majsterkowicz

Re: moduł uderzający i przekazywanie energii

Postautor: SteeFun » 7 lip 2016, 13:27

Postaram się jak najzwięźlej wytłumaczyć, przy pomocy painta;D
image.prntscr com/image/9d88516e7d2744c3b9b107ddf27fb1df.png

1)Piłka z umieszczoną elektroniką, wyzwalająca mechanizm przy pomocy bluetooth.
2)Prosty mechanizm, który zwalnia sprężynę i jest w stanie złożyć się(właśnie czegoś takiego szukam, przydałoby się jeszcze żeby było tanie).
3)Zastanawiam się, czy jeśli umieścić ten moduł na stałe w piłce, to czy po wyzwoleniu nie będzie to wyglądało tak, że rozepchnie tylko ścianki, a piłka się nie poruszy.
4) ale wg. tego projektu chciałbym, aby po wyzwoleniu piłka podskoczyła.

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to przedstawiłem.

Wróć do „Jak to działa?”