Przekładnie w silnikach

Nie wiesz, jak działa jakieś urządzenie? Pytaj śmiało!
marcelh2o
Majsterkowicz

Witam, zamierzam kupić kilka silników dc do pojazdu zdalnie sterowanego i czy potrafi ktoś w prostych słowach wytłumaczyć mi na czym polegają przekładanie w silnikach? Wiem że to wszystko związane jest z momentem obrotowym ale jak to wygląda ale tak typowo w praktyce.
Dla przykładu mam możliwość kupienia silniczka z przekładnią 131:1 i 19:1 czym się będą różnić te dwa silniki już gdy zmontuje cały układ?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Slawek
Starszy majsterkowicz

Pierwszy będzie mocniejszy ale za to dużo wolniejszy, drugi będzie dużo szybszy ale słaby.

Pozdr
marcelh2o
Majsterkowicz

Ok dzięki dokładnie mi o to chodziło :)

A jeszcze takie pytanko bo nie chce nowego tematu zakładać. Lepiej kupić silnik z jakąś tam przekładnią czy za te same pieniądze kupić serwa i poprzerabiać ? przykładowo chciałbym kupić 4 silnik/serwa za każdy dać do 50zł (wybrałbym te z większą przekłądnią) Coś możecie polecić z doświadczenia?

Mam 2 silniki mikropololu z przekładnią 30:1 i jeden z niewiadomych przyczyn wolniej się obraca (muszę go prześwietlić) więc ten rodzaj raczej odpada.
Slawek
Starszy majsterkowicz

To zaleźy do jak dużego pojazdu, musisz podać wiecej danych, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Pozdr
marcelh2o
Majsterkowicz

Planuje zrobić pojazd sterowany radiowo myśle że waga spokojnie zamknie się w jednym kilogramie. Planuje go testować w cięzkim terenie jak górki dołki trawy itp. nie wiem jakich dokładnie into potrzebujesz :)
Slawek
Starszy majsterkowicz

Nie wiem w jakim koszcie chcesz sie zamknąć ale potrzebujesz większych przekładni niż mikro, zakładam, ze opony bedą miały 80-100mm średnicy wiec musisz szukać silników za przekładniami o średnicy min 25mm. Znajdziesz na botlandzie albo electroparku.

Pozdr
stoły z litego drewna dębowego