Ekomiał czy ekogroszek?

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
Awatar użytkownika
Paola
Młodszy majsterkowicz

Ekomiał czy ekogroszek?

Postautor: Paola » 21 lip 2016, 09:40

Witam, być może mój problem nieco nie mieści się w Waszych kręgach zainteresowań, ale zaryzykuję. Jestem średnio obeznaną w temacie ogrzewania domów kobietą a wymieniam właśnie piec w domu i zdecydowałam się na piec na ekogroszek. Znalazłam dostawcę w okolicy (mieszkam na Śląsku) - firma SmartTrans ale na stronie zobaczyłam, że oprócz ekogroszku proponują także ekomiał. Moje pytanie brzmi, czy w piecu na ekogroszek można palić też ekomiałem? Czy ekomiał jest wydajniejszy? Z góry dziękuję :)
Giutekk
Młodszy majsterkowicz

Re: Ekomiał czy ekogroszek?

Postautor: Giutekk » 29 sie 2016, 17:50

Wszystko zależy od możliwości kotła. Proponuje zacząć od ustalenia ( w instrukcji kotła) czy dany kocioł spala te paliwa. Miał to raczej tańsze paliwo użytkowane głównie jako alternatywa węgla. W zakresie ekogroszu warto przeczytać artykuł tani ekogroszek do kotłowni przydomowych jak wybrać?
piotrk75
Młodszy majsterkowicz

Postautor: piotrk75 » 13 paź 2016, 10:12

Ekomiału jeszcze nie stosowałem, ale słyszałem że jest niedrogi i w stosunku do ceny nie jest taki zły… ale ja mam piec na ekogroszek i od początku właściwie od tego samego dostawcy go kupuję (w sovillo, wiem że ekomiał też tam mają) i jestem zadowolony. Bardzo duża wygoda w porównaniu z paleniem węglem, tylko trzeba zwracać uwagę na dostawcę właśnie, bo wielu oszukuje, robi jakieś mieszanki, sprzedaje zanieczyszczony opał, ja nie miałem tego problemu dotychczas.
Awatar użytkownika
dzasek
Młodszy majsterkowicz

Postautor: dzasek » 18 paź 2016, 22:24

Ekomiał ma zwykle mniejsza wartość opałową oraz więcej piachu. Jest tańszy ale więcej się go spali, poza tym mogę powiedzieć z własnego doświadczenia niesamowicie pyli podczas załadunku. Generalnie nie polecam ekonomicznie i praktycznie nie opłacalny. Lepiej kupić dobry ekogroszek z niska zawartością popiołu i wysoką wartością opałową.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontaktowanie:

Postautor: scope » 21 paź 2016, 12:55

Ja miałem okazję korzystać tylko i wyłącznie z ekogroszku i w sumie nie zamieniłbym go na nic innego, choć nie zaprzeczam, że może i znalazłoby się coś bardziej opłacalnego.
tomasz99
Młodszy majsterkowicz

Postautor: tomasz99 » 2 lis 2016, 15:16

Ja bym wybrał Ekogroszek chociażby dlatego że w Zakopanem tylko i wyłącznie tym palą a górale wiedzą co dobre :)
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontaktowanie:

Postautor: scope » 14 lis 2016, 12:59

Ekogroszek lepszy od miału. Mniej brudzi i jest bardziej kaloryczny :)
Awatar użytkownika
jarzebina
Młodszy majsterkowicz

Postautor: jarzebina » 23 lis 2016, 11:16

Też mam ekogroszek i jestem zadowolona, a sama też obsługuję piec. Rodzina ma ekomiał i gorzej to wychodzi pod względem ekonomicznym
Giutekk
Młodszy majsterkowicz

Postautor: Giutekk » 18 gru 2016, 15:30

jeśli kupili ekomiał to raczej trudno przegrać ekonomicznie z ekogroszkiem
Olaf1984
Młodszy majsterkowicz

Postautor: Olaf1984 » 30 sie 2017, 12:26

Witam ja polecam pellet radom SPAM w bardzo dobrych cenach czysto i nie brudzi
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 12:52 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spam, OSTRZEŻENIE.

Wróć do „Majsterkowe pogaduchy”