Sprawdzeni Azjatyccy sprzedawcy z eBay.com

Ogólne rozmowy na temat Arduino (i jemu podobnych).
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radar_88
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Sprawdzeni Azjatyccy sprzedawcy z eBay.com

Post autor: radar_88 » 8 sty 2013, 00:29

Wiele z nas (w tym prezes Łukasz :) ) kupowało części do swoich "projektów Arduino" u azjatyckich sprzedawców na eBay.com.
Fajnie byłoby podzielić się tutaj wiedzą na temat sprawdzonych/odradzanych sprzedawców, czasów przesyłki lub innych smaczków na temat zakupów w Azji.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Re: Sprawdzeni Azjatyccy sprzedawcy z eBay.com

Post autor: Łukasz » 8 sty 2013, 09:14

O sprzedawców bym się raczej nie martwił - do tej pory nie przywiązywałem do tego większej wagi i jeszcze się nie zdarzyło, żeby coś nie doszło. Patrzę tylko na oceny danego użytkownika i zamawiam :)

Co do czasów przesyłki, to wahają się one od tygodnia do miesiąca. Najczęściej jest to około dwóch tygodni.
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
Sarkazm
Majsterkowicz

Post autor: Sarkazm » 8 sty 2013, 11:23

Kilka razy zdarzyło mi się zamawiać na ebayu, nie tylko elektronikę. O ile ze sprzedawcami nigdy problemów nie miałem (większość miała po kilkanaście tysięcy pozytywnych transakcji) o tyle czas przesyłki może czasem dobić. Uzbrójcie się w cierpliwość i będzie dobrze ;)
|PhenomII X4 945|GA-MA69VM-S2|DDR2(2x2GB)|HD5770 1GB GDDR5|SSD840Pro|Logitech G15|A4Tech Bloody Gun3|BENQ GW2250HM|
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 8 sty 2013, 13:34

Większość sprzedawców wysyła od razu, ale na granicy paczki potrafią długo leżakować :) Ale jak u nas coś kosztuje 40zł + przesyłka, a z Hong-Kongu można kupić to samo za 6zł (już z przesyłką), to czas przestaje grać rolę (no chyba, że coś jest potrzebne na jutro;)
Sarkazm
Majsterkowicz

Post autor: Sarkazm » 8 sty 2013, 14:11

Sam zrobiłem zapas LEDów i wszelakich rezystorów na jakieś 30lat za kwotę 22zł. Paczka wielkości zasilacza ATX praktycznie wypełniona po brzegi. Fakt, że szła ponad trzy tygodnie, ale za taką cenę? Drobiazg ;)
|PhenomII X4 945|GA-MA69VM-S2|DDR2(2x2GB)|HD5770 1GB GDDR5|SSD840Pro|Logitech G15|A4Tech Bloody Gun3|BENQ GW2250HM|
bruder
Młodszy majsterkowicz

Post autor: bruder » 8 sty 2013, 14:15

Ja miałem jedną niegroźną przygodę. Po miesiącu oczekiwania napisałem pytanie czy sprzedający wysłał paczkę. Okazało się, że nie wysłał - poprostu błąd. Przeprosił za pomyłkę i zaproponował zwrot pieniędzy lub wysyłkę produktu. Poprosiłem aby wysłał i po niecałych 3 tygodniach (łącznie po miesiącu i 3 tygodniach) dostałem paczkę. Bardzo mnie to ucieszyło bo już myślałem, że nie dostanę ani pieniędzy ani przesyłki :)
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 8 sty 2013, 16:26

Ostatnio, po ponad 45 dniach oczekiwania założyłem spór na PayPalu, zwrócili bez problemu następnego dnia, kwota niewielka bo $0.99. Paczka przyszła po kolejnych ~10 dniach, gdzieś przeleżała. Tak czy siak po 40 dniach większość sprzedawców gwarantuje refund, a przez PayPal można bardzo łatwo odzyskać kasę, więc ryzyko jest minimalne.
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 8 sty 2013, 16:32

Maxik pisze:Ostatnio, po ponad 45 dniach oczekiwania założyłem spór na PayPalu
No właśnie - to jest kolejna zaleta płacenia PayPalem :) W każdej chwili można założyć spór i jak sprzedawca nie ma dowodu, że wysłał paczkę, to PayPal zwraca kasę :)
Sarkazm pisze:Sam zrobiłem zapas LEDów i wszelakich rezystorów na jakieś 30lat za kwotę 22zł. Paczka wielkości zasilacza ATX praktycznie wypełniona po brzegi. Fakt, że szła ponad trzy tygodnie, ale za taką cenę? Drobiazg ;)
Jakiś gotowy zestaw upolowałeś, czy tak gromadziłeś przedmioty z 50 różnych aukcji? ;)
Tgg
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Tgg » 8 sty 2013, 16:49

Dwa miesiące tem zamówiłem 10 przekaźników z hg po miesiącu oczekiwania dostałem mail od sprzedawcy w którym informował mnie o przechwyceniu paczki i odesłaniu przez kontrole celną w hg i proponował ponowne wysłanie lub zwrot pieniędzy wybrałem to drugi. Paczka doszła po 2 tygodniach ale musiałem fatygować się na poczte bo była rozdarta przez polskich celników. Sprzedawcy z ebaya są zazwyczaj są uczciwi i mam wrażenie że bardzo im zależy na pozytywnych opiniach. Z ebay zamówiłem 22 paczki z żadną prócz tej jednej nie miałem problemów. Jeśli chodzi o czs doręczenia paczki to w moim przypadku wachał się od 2 tygodni do 6.
Sarkazm
Majsterkowicz

Post autor: Sarkazm » 8 sty 2013, 17:35

Łukasz pisze: Jakiś gotowy zestaw upolowałeś, czy tak gromadziłeś przedmioty z 50 różnych aukcji? ;)
Nie wiem czy to jakaś firma się wyprzedawała, czy kradzione chcieli szybko opchnąć:) Było wypisane co mają na handel i że ładują do kartonów jak leci. Liczyli sobie 7,49$ za karton. Stwierdziłem, że jak nawet 90% pójdzie do wydupczenia, to i tak się opłaci ;)
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 8 sty 2013, 21:28

Sam bym kupił jakby dalej sprzedawali : )
Awatar użytkownika
agluszak
Młodszy majsterkowicz

Post autor: agluszak » 9 sty 2013, 16:25

Sarkazm pisze: Nie wiem czy to jakaś firma się wyprzedawała, czy kradzione chcieli szybko opchnąć:) Było wypisane co mają na handel i że ładują do kartonów jak leci. Liczyli sobie 7,49$ za karton. Stwierdziłem, że jak nawet 90% pójdzie do wydupczenia, to i tak się opłaci ;)
Takie coś mają na Electropark.pl. Kilogram za 10 zł :D
wachu
Młodszy majsterkowicz

Post autor: wachu » 11 sty 2013, 20:59

a jak wygląda proces płatności, czy są z tym jakieś problemy, ktoś ma sugestie jak to najlepiej zrobić; wirtualna karta np. eKarta w mBanku?
pozdrawiam
wachu
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 11 sty 2013, 21:07

wachu pisze:a jak wygląda proces płatności, czy są z tym jakieś problemy, ktoś ma sugestie jak to najlepiej zrobić; wirtualna karta np. eKarta w mBanku?
Ja płacę po prostu środkami z konta PayPal :) Mam też podpiętą jedną kartę kredytową, więc jak nie mam środków (lub mam ich za mało), pieniądze są ściągane z karty.

Problemów nigdy żadnych nie miałem. Kilka kliknięć i zapłacone.

WAŻNE - większość sprzedawców wysyła towar na adres przypisany do konta PayPal, więc upewnijcie się, że macie tam podany prawidłowy adres :)

W adresie lepiej usunąć polskie znaki, bo przeważnie są one źle drukowane na naklejkach naklejanych na paczki. Moje "Łukasz Więcek" dochodzi czasami jako "Lukasz Wiecek", czasami jako "%ukasz Wi#$cek", a czasami jako "ukasz wicek" ;) A że polskie znaki mam także w nazwie miasta i ulicy, czasami etykiety wyglądają naprawdę dziwnie ;)
Awatar użytkownika
obcy
Młodszy majsterkowicz

Post autor: obcy » 19 sty 2013, 17:38

U mnie z 6 paczek zamówionych 3 przyszły po 14 dniach solidnie zapakowane a resztę czekam jeszcze.
A różnice spore w cenach porównując z allegro.
kapitantaito
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kapitantaito » 1 mar 2013, 19:24

Witam
Mógłby ktoś polecić konkretnego sprawdzonego sprzedawce który ma tanio i szeroki asortyment. Planuje zrobić większe zakupy i fajnie by było gdyby ktoś polecił sprzedawce który ma tanio i szeroki asortyment.
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 1 mar 2013, 23:16

Jest kilku/kilkunastu pod wspólną nazwą buyincoins.com lub BiC. Zwróć uwagę na waluty, bo często jeden ma za np. 1 funta szterlinga, a drugi to samo za 1 dolara. Sporo zamawiałem od użytkownika hittime_hk, zawsze było OK. Z drugiej strony nie ograniczaj się sprzedawcami. Ja do Firefoxa dodałem wyszukiwarkę na eBayu z zaznaczonymi: Kup Teraz i bezpłatna wysyłka, to w zasadzie ogranicza wybór do Hong Kongu i Chin. Można porównać ceny i wybrać konkretną aukcję.
kapitantaito
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kapitantaito » 2 mar 2013, 19:40

Dzięki za konkretną odpowiedź.Jeszcze ma jedno pytanie.Jak cena ma sie do jakości produktów. Czyli np dioda szybciej się spalają niż zwykle itp. ? Głównie mi chodzi o diody bo jeśli zrobię jakiś projekt w którym po ukończeniu będę miał utrudnione wymienianie diod to wolę zainwestować w rodzimy osprzęt.
Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Post autor: cube » 2 mar 2013, 19:51

Nie miej złudzeń że diody, które kupujesz po parę groszy, na miejscu, to inne diody niż te z ebaya. Wszystko, co tanie, idzie z kraju kwitnącego ryżu...
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 3 mar 2013, 00:34

Pozatym diody sa dosc wytrzymałe przeciez.. mi sie jeszcze nigdy nie spaliła tak sama z siebie.
shymon
Majsterkowicz

Post autor: shymon » 3 mar 2013, 11:46

Dokładnie. Jeśli nie jest uwalona od razu, to przy odpowiednio dobranym rezystorze nic nie powinno się z nią stać.
Chyba, że bawisz się power LEDami, które ciągną po 300mA i nie przykręcisz ich do radiatora, to po dłuższej czy krótszej chwili też padnie, czego ostatnio doświadczyłem...
Awatar użytkownika
obcy
Młodszy majsterkowicz

Re: Sprawdzeni Azjatyccy sprzedawcy z eBaycom

Post autor: obcy » 3 mar 2013, 13:16

A mi na 8 zamówień jakie tam złożyłem jedno nie przyszło i tam sprawę otworzyłem i z tego co tam pisze sprzedawca ma 20 dni na odpowiedzieć. Fakt to tylko 8 zł ale :) ale w końcu nie otrzymałem paczki.
A jak to u Was jak się zdarzyła taka sytuacja to oddali pieniądze czy nie ?
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 3 mar 2013, 15:38

Pisałem wyżej, wystarczyło założyć spór na PayPalu, pieniądze wróciły w ciągu dnia lub dwóch.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 27 maja 2013, 22:05

e_goto - ok. Przetwornica doszła w 11dni.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: