inne światła pozycyjne

Nie wiesz, czym możesz zastąpić jakąś rzecz? Zapytaj tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacek1234gml
Majsterkowicz

inne światła pozycyjne

Post autor: jacek1234gml » 17 lis 2013, 01:36

Witam.
Od jakiegoś czasu mam pomysł aby przerobić tylne światła pozycyjne w swoim toledo II chciałbym żeby zamiast dwóch żarówek świecił cienki obrys tylnych lamp i blendy tak jak na rysunku
indeks.jpg
I tu pytanie. Z czego to zrobić, taśma led odpada bo będą punkty a i jasność świecenia o wiele za duża, chciałbym żeby światło świeciło ciągiem po całej linii, myślałem o światłowodach około fi3 ale gdzie to kupić, skąd wymontować?

Kolejne pytanie. Waszym zdaniem będzie to wiocha?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
jacek1234gml
Majsterkowicz

Re: inne światła pozycyjne

Post autor: jacek1234gml » 17 lis 2013, 12:14

rureczka fi3 spokojnie się tam zmieści.
żeby na plexie światło się rozpływało to co jaką odległość musiałbym diodę dać? boję się tego że jak przesadzę z ilością diód to światło stopu nie będzie jaśniejsze od pozycji...

kiedyś coś słyszałem że taką świecącą rureczkę można zrobić z jakiejś przeźroczystej rurki wypełnionej żelem i zatkanej z obu stron świecącymi diodami
Awatar użytkownika
jacek1234gml
Majsterkowicz

Post autor: jacek1234gml » 17 lis 2013, 12:39

masz rację. sprawdzę jak światło rozchodzi się po termoglucie. mam laski po około 30cm zobaczę w jakiej maksymalnej odległości można dać diody żeby był zadowalający efekt. Po badaniach podzielę się obserwacjami i rozwiniemy dalej ten pomysł. Dzięki
W międzyczasie może ktoś jeszcze wie z czego to zrobić?
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 17 lis 2013, 14:40

Za gówniarza bralismy przewód paliwowy, kupywalismy w aptece zel do Usg wtykalismy po obydwu koncach Led i tez ładnie rozpraszało:)
Awatar użytkownika
jacek1234gml
Majsterkowicz

Post autor: jacek1234gml » 17 lis 2013, 20:01

zobaczę jak światło rozchodzi się w termoglucie i może jeśli będzie się rozchodziło w nim w zadowalający sposób to zastąpię nim żel w przewodzie.
Kolejnym problemem jest wilgoć która może dostać się do tego wszystkiego...
A jeszcze nikt nie odpowiedział na pytanie czy będzie wiocha...?:)
Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Post autor: cube » 17 lis 2013, 20:48

Będzie, nie będzie - kwestia gustu. Ale co z homologacją? Musisz pamiętać że za tobą jadą ludzie i nie możesz sobie ot tak, zrobić oślepiającej ich choinki.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 17 lis 2013, 21:34

Zalezy jak trafi.. ja jeżdżę dwa miesiące bez przednich blach.. nie mam nawet miejsca na nie i narazie cisza ^^
Awatar użytkownika
jacek1234gml
Majsterkowicz

Post autor: jacek1234gml » 17 lis 2013, 23:01

cube już pisałem że nie chcę żeby to było za jasna, dlatego kombinuje tak. Jak wiadomo pozycje muszą być ciemniejsze od stopu, mimo to niektórzy w miarę możliwości przez własną głupotę podmieniają żarówki i pozycja jest jaśniejsza...
Ja chcę to tak zrobić aby nikogo za mną nie denerwować i na tyle dokładnie i dyskretnie żeby miśki się nie zczaiły.... jeśli nie dam radę tego spełnić to odpuszcze ten projekt
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 17 lis 2013, 23:25

Najdurniejsze to jest za ranty na felgach.. specjalnie trzeba nadkola poszerzać bo sie misiek czepi ze wystają za obrys auta. Jakby to robiło zagrożenie na drodze-.-
Awatar użytkownika
jacek1234gml
Majsterkowicz

Post autor: jacek1234gml » 18 lis 2013, 00:18

kumplowi kazali zdzierać folię z bocznych tylnych szyb i z tylnej pod groźbą pozbawienia dowodu. Ten przepis jest dla mnie najbardziej bez sensu, bo przecież są auta które nie mają ww szyb, więc rodzaj ich przyciemnienia powinien zależeć tylko od nas... Kolejnym durnym przepisem jest to że na egzaminie na kat. B musisz cofać patrząc przez tylną szybę. lusterkami można tylko się wspomagać...
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 18 lis 2013, 00:37

Z tym egzaminem to nie dokonca tak jest.. mozesz na samych lusterkach:)
Ja zdawałem na samych lusterkach i nic nie mowili.
Awatar użytkownika
jacek1234gml
Majsterkowicz

Post autor: jacek1234gml » 18 lis 2013, 19:29

no to zdawałeś parę lat temu...
mnie instruktor uczył żeby patrzeć przez tylną szybę... wiadomo taka nauka to tylko żeby zdać
a znajomy już na samym egzaminie musiał powtórzyć łuk bo cofał po lusterkach

Za chwilę wrzucę wynik eksperymentu z termoglutem

EDIT:

Poobserwowałem i wyszło to tak że laska termogluta o średnicy 11,5mm jest w stanie przewodzić światło niebieskie (tylko taką diodę miałem akurat) na długości ok.35mm tak że ma to zadowalający efekt.
Z optyki jestem noga więc zapytam:
Czy odległość świecenia zmniejszy się jeśli odcinek termo. będzie średnicy np 3mm?
Czy dla światła czerwonego ta odległość będzie mniejsza czy większa? (oczywiście teoretycznie) jeśli mniejsza to może zdecydować się na światło białe... i tak będzie schowane za czerwonym filtrem
Jakich diód przewlekanych do tego szukać? super-jasne?
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 19 lis 2013, 00:15

Boze ten obrazek jest stary jak swiat. A termogluta sobie odpusc. Do tego na jaka odleglosc swiatło dotrze zalezy jasnosc Diody.
Niebieskie sa przewaznie jasniejsze od czerwonych. A swiatło białe z tyłu? TO tak jakbys wiecznie cofał:P
Awatar użytkownika
jacek1234gml
Majsterkowicz

Post autor: jacek1234gml » 19 lis 2013, 14:09

wstawiłem fote, pisałem i dalej nie zrozumiałeś że światło białe mogę zastosować bo i tak będzie pod czerwonym filtrem schowane... takie tam jest miejsce, nie jestem kretynem żeby z tyłu na biało świecić ludziom:)
Awatar użytkownika
jacek1234gml
Majsterkowicz

Post autor: jacek1234gml » 19 lis 2013, 17:50

Do lusterkach lubią świecić ludzie z nadmiernie podniesionymi lampami i busy fiata i im podobne, gdzie lampa jest zdecydowanie za wysoko. Do tego dochodzą też auta z wiejskimi xenonami, wcale nie wszyscy mają włączone długie.
Dobrym rozwiązaniem na to jest porządne światło przeciwmgłowe. Albo zwolnienie do 20km/h puszczeniu gościa i sprawienie, że gość czuje się tak jak my przed chwilą
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: