Jaki kondensator?

Nie wiesz, czym możesz zastąpić jakąś rzecz? Zapytaj tutaj.
ODPOWIEDZ
panklesk
Majsterkowicz
Kontakt:

Jaki kondensator?

Post autor: panklesk » 17 sie 2014, 09:39

http:/ /arduino.cc/en/ uploads/Main /ArduinoSeverinoManual2 .pdf
to jest link do Manual'a do Arduino Serial Singel-Side Board, jest tam też wykaz elementów potrzebnych do zbudowania.

Opis kondensatora C8 jest taki:
non-polarized electrolytic
capacitor
dalej:
10µF (10 micro Farad)
Gdzie mogę taki znaleźć, ewentualnie jak zamiennik tam powinienem wstawić, czy on musi tam być?
Kliknięcie "Pomógł" mile widziane :D

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Re: Jaki kondensator?

Post autor: cube » 17 sie 2014, 10:58

Chodzi o kondensator elektrolityczny niespolaryzowany, co łatwo można sobie przetłumaczyć. Można zastosować dwa kondensatory aluminiowe połączone w odwrotnym szeregu, czyli np. minusami, wtedy plusy będą wyjściami kondensatora niespolaryzowanego o pojemności równej połowie pojemności kondensatorów. Pisałem na podstawie tego: http://electronics.stackexchange.com/qu ... ectrolytic
Chociaż podejrzewam że możesz użyć też kondensatorów typu MKC czy MKS o o tej samej pojemności i na napięcie minimum 16V.
A w ogóle to sam bym sprawdził na początku czy zwykły elektrolit, wlutowany zgodnie z polaryzacją, zadziałał by.
panklesk
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: panklesk » 17 sie 2014, 14:55

Można zastosować dwa kondensatory aluminiowe połączone w odwrotnym szeregu, czyli np. minusami, wtedy plusy będą wyjściami kondensatora niespolaryzowanego o pojemności równej połowie pojemności kondensatorów.
Czy chodzi ci tu o elektrolity??

A i jeszcze jedno pytanko czy mógłbym tu wrzucić atmege 328 zamiast 168?
Kliknięcie "Pomógł" mile widziane :D
Botler
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Botler » 16 gru 2015, 16:36

Jeżeli chcecie uzyskać rzetelne informacje nt. kondensatorów to warto skontaktować się ze sklepem Polnikbis. Dawno nie spotkałem nikogo kto tak dobrze orientowałby się w temacie.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: