Mechanizm drukujący z drukarki termicznej.

Zastanawiasz się, czego warto nie wyrzucać? Zapytaj tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lyczewskiand
Młodszy majsterkowicz

Mechanizm drukujący z drukarki termicznej.

Post autor: lyczewskiand » 27 sie 2013, 23:56

Witam. Buszując po allegro gdzieś zbłądziłem i przez przypadek znalazłem taki oto mechanizm drukujący z drukarki termicznej DRUKARECZKA

Zastanawiam się nad kupnem tego ustrojstwa ponieważ chciałbym zbudować Twitterową drukarkę statusów

Czy to się nada?

Chciałbym zbudować taki mały gadżecik :)
http://vimeo.com/32796535

Tutaj kolejny filmik gadżetu
https://www.youtube.com/watch?v=N6nVVdwa3bs
Obrazków nie wrzucamy tylko linki do nich bo zajmują za dużo miejsca w wypowiedziach. !!!!!!!!!!!!!!
TUTAJ LINK
a jeżeli bardzo chcemy to
[img]LINK_DO_OBRAZKA[/img]

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Re: Mechanizm drukujący z drukarki termicznej.

Post autor: Jedrek » 28 sie 2013, 16:05

Awatar użytkownika
lyczewskiand
Młodszy majsterkowicz

Post autor: lyczewskiand » 29 sie 2013, 02:48

Że tak tanio? Może sprzedający nie zna wartości przedmiotu?
Obrazków nie wrzucamy tylko linki do nich bo zajmują za dużo miejsca w wypowiedziach. !!!!!!!!!!!!!!
TUTAJ LINK
a jeżeli bardzo chcemy to
[img]LINK_DO_OBRAZKA[/img]
Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Post autor: Jedrek » 29 sie 2013, 12:32

Może. Albo fejk. Ja bym kupował. Potem resell na jeBaju za $100 - $200.
piter
Młodszy majsterkowicz

Post autor: piter » 9 wrz 2013, 12:21

cześć, korzystając z tego, że istnieje ten wątek o druku termicznym, pozwolę podpiąć się pod temat, bo mam pytanie związane właśnie z tą metodą druku. Czym tak naprawdę druk ten różni się od zwykłego wydruku? Muszę kupic drukarkę do firmy, która będzie drukowała kody kreskowe i z tego co znalazlem w necie, to przeznaczone są do tego właśnie drukarki termiczne, z którymi nigdy nie miałem styczności. Jeżeli moglibyście polecić jakąś konkretną firmę, która ma dobre drukarki tego typu to też byloby super.
Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Post autor: Jedrek » 9 wrz 2013, 16:43

Druk termiczny znika po roku. Wykonywany jest (chyba) w ten sposób, że barwnik aktywuje się pod wpływem wysokich temperatur, lub pod wpływem ultrafioletu. Zaznaczam, iż nie jestem ekspertem, i nie znam się na tym.

Wysłane z Xpirii Je Tapetą 4.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 9 wrz 2013, 23:59

Dodam jeszcze że potrzebny jest do tego specjalny papier termiczny. Są zasadniczy dwa rodzaje takiego papieru: naklejki i zwykły. Naklejki są przyklejone na prześwitującą taśmę w pewnych odstępach od siebie. Czujnik w drukarce wykrywa te przerwy i pozwala drukować idealnie w tych samych miejscach na każdej etykiecie. W przypadku zwykłego papieru perforowanego, sensor wykrywa czarne paski znajdujące się na wysokości perforacji. Jest też papier do kas i nie ma on żadnych znaczników, ale do drukowania samych kodów kreskowych raczej się nie nada.
Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Post autor: cube » 10 wrz 2013, 01:17

Jedrek pisze:Druk termiczny znika po roku. Wykonywany jest (chyba) w ten sposób, że barwnik aktywuje się pod wpływem wysokich temperatur, lub pod wpływem ultrafioletu. Zaznaczam, iż nie jestem ekspertem, i nie znam się na tym.

Wysłane z Xpirii Je Tapetą 4.
Skoro termiczny to za mechanizm drukowania odpowiada temperatura. Gdzie w definicji "termiczny" UV się mieści?
Wyszukiwarki internetowe nie służą tylko do znajdywania filmów z kotami.
piter
Młodszy majsterkowicz

Post autor: piter » 10 wrz 2013, 11:35

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Teraz trochę mam mętlik :) czyli jednak nie polecacie tych drukarek termicznych? Skoro druk znika po roku... Jaki druk w takim razie będzie bardziej trwaly? Bo ja słyszalem własnie że skoro do kodów kreskowych to termiczny, ale skoro on sie utrzymuje tak krótko to bez sensu przecież.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 10 wrz 2013, 18:19

Samo hasło "do kodów kreskowych" to za mało. Musisz określić czemu mają służyć te kody. Czy będą gdzieś na stałe przyklejone czy może wymieniane co tydzień jak etykiety w sklepie. Takie drukarki obsługują specjalne języki i możesz jednym poleceniem wygenerować kod (jaki to już zależy od drukarki i języka). Dlatego do kodów polecane są termiczne. W innych musisz mieć jakieś oprogramowanie, które wygeneruje taki kod.
Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Post autor: Jedrek » 10 wrz 2013, 18:24

cube pisze:Gdzie w definicji "termiczny" UV się mieści?
Nie najlepsza godzina zrobiła swoje, oczywiście chodziło mi o podczerwień, bo grzeje.
piter
Młodszy majsterkowicz

Post autor: piter » 11 wrz 2013, 12:03

kody kreskowe będą mi potrzebne do przyklejania na paczki do wysyłki, czyli druk termiczny będzie w takim razie odpowiedni, tak?
Awatar użytkownika
Tomasz.B
Starszy majsterkowicz

Post autor: Tomasz.B » 11 wrz 2013, 17:21

U byłego pracodawcy mieliśmy coś podobnego:
http://www.anixandra.com.pl/public/file ... GK420d.jpg
Do środka wkładało się takie etykiety:
http://www.agbit.pl/logo/zebra_etykiety.jpg
I taką czarną folię na rolce pokrytą czymś co pod wpływem prawdopodobnie temperatury (etykiety wychodziły ciepłe) przechodziło na etykietę
http://drukarkaetykiet.pl/photos/tasma- ... 644200.jpg
Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję :)
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 12 wrz 2013, 00:14

Jeśli kod jest potrzebny tylko do obsługi przesyłki i nie będzie ona trwać kilku lat to jak najbardziej się nada. Idealny tu będzie papier w postaci naklejek. Drukujesz i od razu przyklejasz na paczkę.
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 12 wrz 2013, 01:36

Komercyjnie spotkałem się z wykorzystaniem druku termicznego do etykiet i kodów kreskowych. SATEL z Gdańska używa właśnie drukarek Zebra i drukuje od razu na naklejkach, naklejki były właśnie z kodem kreskowym i numerem seryjnym. Żadnych taśm barwiących nie stwierdziłem, więc zakładam, że same etykietki barwiły się pod wpływem temperatury. W założeniu miało to wytrzymać kilka lat, więc myślę, że i do przesyłek się nada. Wydaje mi się, że etykiety są znacznie trwalsze niż zwykłe paragony fiskalne.
piter
Młodszy majsterkowicz

Post autor: piter » 12 wrz 2013, 10:27

Dzięki Wam za wszystkie odpowiedzi, w takim razie drukarka termiczna będzie ok :) Widzę, że ktoś tu wkleił wcześniej drukarkę Zebra, jak pytałem się znajomych jaką drukarkę polecają (niezaleznie od przeznaczenia) to oni też wskazywali zebrę. Znalazłem chyba dokładnie tą, którą wkleił Tomasz wyżej http :// sklep. smartmedia. com. pl/p/32/73/zebra-gk-420-d-rs-usb-drukarki-etykiet.html ,(trzeba usunąc spacje) to jest ta sama, prawda? Widzę, że są jeszcze inne zebry np. gc, lp, ale tamte są już droższe z jakichś nieznanych dla mnie względów. Brać tą Zebre którą Tomasz polecił? :D
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 12 wrz 2013, 13:50

Zależy jak duże etykiety chcesz drukować. Model GK420 obsługuje znacznie szersze naklejki niż np LP2824. Nie wypowiem się na temat samego sprzętu, bo za mało miałem z nim kontaktu, ale firma o której wspomniałem używała również modelu GK420. Skala całkiem spora, duże obciążenie, więc można założyć, że się sprawdza.
piter
Młodszy majsterkowicz

Post autor: piter » 13 wrz 2013, 08:57

z opisu technicznego tej zebry wynika, że można regulować szerokość etykiet? bo tam jest napisane "szerokość do max 103 mm" więc to by mi odpowiadało. Chyba kupię, ile można się zastanawiać :D
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 13 wrz 2013, 16:40

Po prostu wsadzasz papier jaki masz (o ile się zmieści) i ustawiasz w opcjach drukarki jego wymiary.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: