Problem z pilarką stołową

Zastanawiasz się, czego warto nie wyrzucać? Zapytaj tutaj.
ODPOWIEDZ
mlodociany1
Młodszy majsterkowicz

Problem z pilarką stołową

Post autor: mlodociany1 » 26 lut 2014, 20:15

Witam brać majsterkującą,
dostałem dzisiaj radziecką pilarkę stołową АЛМАЗ-23 УХЛ4 (transkrypcja: ALMAZ-23 UHL4), i mam z nią spory problem.
Mianowicie w środku ma pourywane przewody, i nie wiem jak powinny zostać podłączone.
Podejrzewam że jest to silnik indukcyjny (kondensator), ale nie jestem elektronikiem, więc głowy nie dam.
W każdym razie podrzucam schemat co znalazłem w środku, i prosiłbym o pomoc w połączeniu tego w logiczną całość.
Z silnika wychodzą dwie wiązki po trzy przewody(czerwony, niebieski, biały), przełącznik posiada 6 pinów, z czego do dwóch są przylutowane przewody tak jak na rysunku, reszta jest pourywana.
Pozdrawiam

Edit.
Zmierzyłem rezystancję przewodów i wyszło,że:
oba czerwone : 35,5 Ohm
oba niebieskie : 33,3 Ohm
oba białe : 33,5 Ohm
Rozszyfrowałem tabliczkę i jest na niej napisane 220V/320W 3000obr/min, nic więcej
Przylutowane były jak na schemacie wyżej, ale to nie znaczy, że tak było prawidłowo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Tomasz.B
Starszy majsterkowicz

Re: Problem z pilarką stołową

Post autor: Tomasz.B » 27 lut 2014, 19:24

[NIE PISZ POSTA POD POSTEM a używaj opcji edytuj ]
Możesz zrobić zdjęcia?
Jeżeli to silnik indukcyjny to nie będzie on miał szczotek a uzwojenie będzie na stojanie.
W przypadku silnika indukcyjnego z 6 przewodami to jedna para to uzwojenie pracy drugie uzwojenie rozruchowe a trzecia to wyłącznik odśrodkowy.
I tu mały zonk bo wyłącznik jest na postoju zwarty a po osiągnięciu jakiś tam obrotów rozwarty.

Albo to ja czegoś nie wiem :/
Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję :)
mlodociany1
Młodszy majsterkowicz

Re: Problem z pilarką stołową

Post autor: mlodociany1 » 27 lut 2014, 20:26

Witam, problem został już rozwiązany dzięki forum elektroda.pl
Otóż silnik jest nawinięty jako trójfazowy(różnice w oporze były spowodowane błędem pomiarowym), i powinien by c podłączony w trójkąt z kondensatorem.
Pozdrawiam

Jak skończę składanie to pochwalę się maszyną ;)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: