Trochę gratów, pomysł na wykorzystanie :D

Zastanawiasz się, czego warto nie wyrzucać? Zapytaj tutaj.
ODPOWIEDZ
spajki
Młodszy majsterkowicz

Trochę gratów, pomysł na wykorzystanie :D

Post autor: spajki » 26 cze 2014, 18:17

Witam serdecznie. Użytkownikiem strony jestem od dłuższego czasu ale dopiero teraz naszło mnie by założyć konto :D
Ale przejdźmy do wątku.
Posiadam trochę sprzętu elektronicznego:
-mini wieża (sprawna, jedynie nie czyta płyt)
-stary komputer (również działający, parametrów nie pamiętam. Leży sobie jako zapasowy, więc wolałbym go nie rozbierać :) )
-samochodzik zdalnie sterowany, prawdopodobnie sprawny (właśnie ładuję akumulator by sprawdzić)
-Jakiś głośniczek przenośny (jest w formie futerału z wódki smirnoff)
-płyty cd i dvd (duże ilości)
-krótkofalówki (raczej sprawne)
-piłeczki pingpongowe (ok 50szt, nie mam pojęcia skąd się wzięły :D )
-joystick do komputera, z niedziałającą jedną osią (można to łatwo naprawić, ale i tak mi nie potrzebny)

Są to rzeczy typu nie używam a wyrzucić szkoda. Jeżeli macie jakieś pomysły jak to wykorzystać to śmiało piszcie :D

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

robi99956
Młodszy majsterkowicz

Re: Trochę gratów, pomysł na wykorzystanie :D

Post autor: robi99956 » 26 cze 2014, 19:23

Ze starych płyt można zeskrobać wierzchnią folię, a otrzymane wióry wykorzystać do zrobienia kuli śniegowej. Osobiście testowałem i efekt jest po prostu zarąbisty.
Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Post autor: cube » 27 cze 2014, 00:20

Płyty mogą posłużyć do zrobienia kuli dyskotekowej lub jakichś innych efektów świetlnych na imprezy.
Dawno temu, w latach szkolnych, moja klasa organizowała dyskotekę szkolną (istnieją jeszcze takie twory, czy teraz imprezy na fejsie się odbywają?). Z półtora-dwa metry nad głowami rozpięta była siatka maskująca, do której dziewczyny przyczepiły na sznurkach przygotowane przez chłopaków płyty. Każda płyta, od strony okładki była pomalowana na biało. Naturalnie pod wpływem krążącego powietrza każda płyta bujała się jak choinka pod lusterkiem golfa2. Biała strona świeciła odbitym światłem UV a srebrna odbijała inne światła. Efekt, jak na jakieś 20zł, był świetny.
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 28 cze 2014, 16:50

Zdalnie sterowany samochód ma spory potencjał. Ja z jednego zrobiłem kiedyś bezprzewodowy zapalnik do petard a później wykorzystałem to do zdalnego sterowania winamp'em na komputerze stacjonarnym.
Awatar użytkownika
kromek90
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: kromek90 » 31 lip 2014, 10:13

Z piłeczek pingpongowych wychodzi świetny łańcuch choinkowy. O ile interesuje Cię coś takiego latem :D
Herr_Dawid
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Herr_Dawid » 19 lut 2015, 20:18

Z mini wieży wyciągnąć część DVD , wzamian wstawić jakiś preampik z tyłu wejście i głośniki komputerowe gotowe .
Z krotkofalowek elektroniczną nianię , ja jednak radze zostawić na jakas zabawę ASG czy coś.
Z samochodzika zdalne sterowanie zamka np. Ryglowego. Otwieranie barku z whisky (ale z przekladnia zeby wolno jechało dla szpanu XD).
A z piłek amunicję do bezpiecznej strzelby :D
RadArek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: RadArek » 25 mar 2015, 22:26

Znajomy kiedyś płytkami DVD ścianę w piwnicy zakleił jak mu zapleśniała, a nie chciał tapetować...
Z silniczka do sterowanego autka wiele nie zrobisz bo za słaby... Chociaż łącząc jakoś z piłeczkami do ping ponga może jakiś samolocik byś sklecił :P
Seba8
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Seba8 » 26 lis 2015, 11:08

Piłeczki pingpongowe: jeśli masz kamerę i kota albo fretkę, to ustaw kamerę, wsyp piłki do dużej miski i pozwól zwierzakowi być... kim jest. Filmiki (2-3 min) z podklejoną ścieżką audio wrzucaj do sieci, na konkursy, plebiscyty. Moja siostra zarobiła tak parę groszy.
trolo
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: trolo » 1 kwie 2016, 13:48

ja bym z płyt sobie całą ścianę okleił :)
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 21 lis 2016, 13:34

Ściana oklejona płytami to klasyka, ale według mnie lepiej jest z robić z nimi coś pożyteczniejszego.
Widziałem kiedyś lampę z płyt, efekt naprawdę ciekawy, wygląd jak z filmy sci-fi.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: