Rozwiązania warsztatowe.

Chcesz się poradzić przed zakupem nowych narzędzi? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
kkuubbssoonn
Młodszy majsterkowicz

Rozwiązania warsztatowe.

Post autor: kkuubbssoonn » 27 sty 2015, 14:17

Witam. Chciałbym aby w tym temacie pojawiały się wasze rozwiązania warsztatowe. Sposoby na organizację, przechowywanie różnych elementów elektronicznych, śrub, śrubeczek i podobnych rzeczy.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

sztapl
Majsterkowicz

Re: Rozwiązania warsztatowe.

Post autor: sztapl » 28 sty 2015, 21:43

Ja miałem rozpirzaj że hej. Ale wyciągnąłem ze śmietnika dwie stalowe szafy (jedna szafa ma chyba 15 pólek z drzwiczkami ) położyłem poziomo jedna na drugiej żeby drzwiczki się same zamykały i mam porządek. Postaram się wrzucić zdjęcia.
sylur90
Młodszy majsterkowicz

Post autor: sylur90 » 4 lut 2015, 11:54

U mnie to samo..
sztapl
Majsterkowicz

Post autor: sztapl » 4 lut 2015, 20:54

Odnośnie porządku to ostatnio wyrzucam co tylko nie potrzebne bo chomikowałem absolutnie wszystko. Doszło do tego że miałem 2 warsztaciki (20 m2 i 10 m2) 2 pokoje w domu (każdy 10 m2) i strych (30 m2) pełne absolutnie zagracone moimi pierdołami. Żona powoli nie wytrzymywała nerwowo.
carlos99
Młodszy majsterkowicz

Post autor: carlos99 » 3 cze 2015, 12:16

Jeśli urządzamy zwykły przydomowy warsztat, wystarczy podstawowy zestaw, złożony z kilku wkrętaków krzyżowych i płaskich w różnych rozmiarach, wkrętaka do bitów, klucza nastawnego, klucza HEX, młotka szewskiego, kombinerek, szczypiec i miarki. W profesjonalnym warsztacie wyposażenie musi być oczywiście znacznie bogatsze.
don_jaro
Młodszy majsterkowicz

Post autor: don_jaro » 3 cze 2015, 14:03

Mój sposób na sprzątanie warsztaciku - w tyle blatu stołu wywierciłem otwór, przez który przeciągnąłem rurę od odkurzacza. Rurę podłączyłem nie do odkurzacza, ale do pudełka, które znajduje się pod stołem. Do tego pudełka podłączyłem też odkurzacz. W ten sposób mam na blacie wyciąganą rurę, którą mogę sprzątać stół lub odsysać wióry z małej frezareczki CNC. Gdy nie jest potrzebna - chowam ją. Jeżeli przez przypadek wciągnę śrubę/nakrętkę/cokolwiek potrzebnego, zatrzymuje się to w pudełku a nie trafia do worka odkurzacza.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: