sprzęt na początek

Chcesz się poradzić przed zakupem nowych narzędzi? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
mateuszs
Młodszy majsterkowicz

sprzęt na początek

Post autor: mateuszs » 5 gru 2012, 13:18

Witam,
chcę sobie kupić nieco sprzętu na początek zabawy z elektroniką. Studiuję elektronikę i telekomunikację i chciałbym się pouczyć także w praktyczny sposób, a nie tylko sama teoria i jedne laborki w tygodniu. Jutro otrzymam Arduino UNO i zacznę zabawę. Na pewno potrzebny jest mi multimetr, nie wiem czy taki tani do 50zł, czy już lepszy do 150zł? Potrzebny będzie pomiar prądu i napięć (dosyć małych, jak to w elektronice), rezystancji, pojemności, tranzystorów, ciągłości obwodu, diod i być może temperatury. Może się tak zdarzyć, że mierzone będzie napięcie z gniazdka, nawet do 400V. Jakieś propozycje? Ja znalazłem UT60A, DT9208A, CD771. Może być z automatycznym zakresem.
W późniejszym czasie potrzebna będzie też lutownica, ale jaka? Na pewno kolbowa.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Re: sprzęt na początek

Post autor: nightex » 5 gru 2012, 14:10

Jeśli chodzi o multimetr na start wystarczy taki za 20-25zł. Jeśli poczujesz że to jest to co chcesz robić/bawić się na poważnie możesz pokusić się o już konkretniejszy sprzęt z średniej półeczki za około 200zł - póki co ten do 25zł wystarczy Ci w 99% przypadków :)
Lutownicę, no cóż temat rzeka :) osobiście przepadam za sprzętem marki Yato, ale na początek może być zwykła oporowa z regulacją temperatury.

Pamiętaj że na początek nie ma co się kosztować - najpierw pokochaj to co robisz :) nie ma sensu kupować pierścionka zaręczynowego dla dzisiaj poznanej kobiety :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: