Podłączenie silniczka do rolet?

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
stasheck
Młodszy majsterkowicz

Podłączenie silniczka do rolet?

Post autor: stasheck » 11 kwie 2012, 14:58

Czy ktoś ma może pomysł, jak sprytnie "zmotoryzować" rolety okienne? Zwykła roleta, zastanawiam się, jak podpiąć pod to silniczek elektryczny tak, żeby okna można było normalnie używać, a i żeby nie wystawał na pół metra przed okno.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

bartek0305
Majsterkowicz

Re: Podłączenie silniczka do rolet?

Post autor: bartek0305 » 11 kwie 2012, 23:58

Też myślałem o tym wielokrotnie. Jeśli mówisz o zwykłej roletce takiej wewnątrz to moim (i Twoim pewnie też) największym problemem było jak połączyć tą linkę kulkową z wirnikiem. Jakby to był zwykły sznurek (jak to było za żaluzji) to można by zwyczajnie nawijać sznurek na oś ale z tymi łańcuszkami nie jest już tak łatwo.. :(
Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Post autor: nightex » 12 kwie 2012, 00:43

Jutro dodam zdjęcie ale może macie górne mocowanie bardzo podobne do mojego w kształcie koła zębatego, może do niego podłączyć silnik, nie traciłby energii na przeniesienie napędu poprzez łańcuszek
stasheck
Młodszy majsterkowicz

Post autor: stasheck » 12 kwie 2012, 07:38

Tak, z podłączeniem do mocowania nie ma problemu, ale gdzie umieścić sam silniczek? Dodatku mam takie sprytne okna, że już rolety zahaczają o ścianę i nie pozwalają ich w pełni otworzyć, strach pomyśleć jakby to z silniczkiem wyglądało.

Jaki najmniejszy silniczek dałby temu radę? :-)
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 12 kwie 2012, 08:13

Silniczek mógłby być naprawdę mały, o ile miałby wbudowaną jakąś przekładnię. Wtedy prędkość byłaby mniejsza (i tak by musiała być), ale za to moc dużo większa.

Pokaż najlepiej jakieś zdjęcia tych swoich rolet :)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: