Świece sześciany

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
sebcza
Młodszy majsterkowicz

Świece sześciany

Post autor: sebcza » 24 lis 2013, 19:51

Witam wymyśliłem sobie coś takiego, że chciałbym sześciany. Widzę to tak sześcian z jakiego mlecznego materiału sztucznego a w środku mocna jasna dioda. w podstawce jakieś zasilanie np. bateria biosowa bo mam ich trochę.

Problem mam z sześciane. Myślę, żeby to zrobić w ten sposób, żeby przygotować formę i robić odlewy z kleju na gorąco, jednak nie jestem do końca pewien tego pomysłu. Było by trzeba wysmarować formę jakąś wazeliną żeby nie przywierał klej. Z drugiej strony jednak szukam jakiego alternatywnego sposobu, może ktoś już robił podobno, albo chociaż odlewy z kleju na gorąco

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

juniorK23
Majsterkowicz

Re: Świece sześciany

Post autor: juniorK23 » 24 lis 2013, 22:00

Może po prostu wykonasz je z pleksi?
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 4 gru 2013, 23:39

Pleksa była by w sam raz. Docinasz pleksę na wymiar i jeśli masz już mleczną to nie ma problemu. Jeśli masz przezroczystą to potraktuj całość drobnym papierem ściernym, np 400. Potem pomagając sobie np taśmą malarską sklejasz wszystko razem np. klejem na gorąco. Jednak po podświetleniu będzie widać ten klej, więc możesz wypróbować jakiś inny, mniej rzucający się w oczy klej. Zawsze można spróbować kropelką na styk, wtedy na pewno będzie niewidoczny :D
Awatar użytkownika
Ravon
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Ravon » 29 gru 2013, 18:26

Można by też wziąć butelkę plastikową PET (po coli albo wodzie mineralnej), zrobić sobie model tego sześcianu z drzewa na przykład, a następnie wyciąć kawałek butelki, podgrzać i nałożyć na model a na koncu zmatowić. W taki sposób modelarze robią kabiny do samolotów. Tyle że przy kanciastym kształcie może być problem ale ogarnij link to zobaczysz o co chodzi:

http://youtu.be/1eDNQKtF6EI?t=1m36s
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: