kabel IR-jack - sterowanie z komputera

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wefhy
Majsterkowicz

kabel IR-jack - sterowanie z komputera

Post autor: wefhy » 24 gru 2013, 17:41

Mam kabel podobny do tego:
http://www.hdcabling.co.za/images/Tripl ... m_Jack.jpg
Chciałbym go podłączyć do komputera w celu sterowania radiem, telewizorem i innymi sprzętami elektronicznymi(tylko wysyłanie kodów, nie przesyłanie plików)
Rozumiem, że podłączam zwyczajnie do wyjścia audiojack? I co dalej? Jest jakiś program do sterowania tym, czy muszę sam napisać? Czy używanie tej diody uniemożliwi jednoczesne podłączenie głośników i będę musiał pomieszać, żeby mogły działac na jednym jacku, a IR na innym? A może da się podłączyć do płyty głównej w jakimś magicznym miejscu? Mam takie złącza, a płyta to MSI Z87 G45 Gaming.
Kody, ktore służą do sterowania już sobie umiem załatwić, potrzebuję tylko wiedzieć jak je wysłać.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

pentos
Majsterkowicz

Re: kabel IR-jack - sterowanie z komputera

Post autor: pentos » 25 gru 2013, 12:20

Ale to jest odbiornik IR, nie nadajnik. Służy do podłączenia do karty TV i sterowania pilotem (zmiana kanałów, volume, ew. girder).
Awatar użytkownika
wefhy
Majsterkowicz

Post autor: wefhy » 27 gru 2013, 00:16

Karta telewizyjna się gdzieś znajdzie. Nie jestem pewien, czy kompatybilna, jutro sprawdzę.
Jednak jeśli rzeczywiście jest to odbiornik, a nie nadajnik(A muszę powiedzieć, że jeśli się przyjrzę, to mój bardziej przypomina pilota, niż ww TSOP1736 - może na zdjęciu jest nieco inny, ale z zewnątrz wygląda identycznie) to czy nadajnik nie byłby identycznie zrobiony tylko z diodą wymontowaną z pilota? I jeszcze co do tego sterowania - na pewno nie można tego podłączyć pod wyjście audio? Niby jedno cyfrowe, drugie analogowe, ale przecież da się wygenerować falę o kwadratowym wykresie(czy jak to się tam fachowo nazywa). A jak nie, to może jakieś inne złącze? pełno jest cyfrowych. Może JCOM1? Niby mogę podłączyć przez uC i sterować po USB/czymkolwiek innym, ale wolałbym bezpośrednio.

Jeśli chodzi o sterowanie z dźwiękówki, myślałem o czymś takim jak tu: link
Aby wygenerować dźwięk wyglądający tak:
Spoiler:
Itd
Jak się dobrze zastanowić to 192kHz da najmniejszą przerwę 5us, czyli bez problemu. Nawet 48kHz - 20us starczy, bo dokładnie takie są różnice.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 27 gru 2013, 13:05

Słowo "receiver" w nazwie sugeruje, że jest to jednak odbiornik
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: