Złamana klamka

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LekkiGoryl
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Złamana klamka

Post autor: LekkiGoryl » 13 maja 2012, 16:05

Witam, jako że sterydy którymi faszerują świniaki udzieliły się poprzez jedzenie kotlecików i mnie, zdarzyło się że ukręciłem obie klamki od okna, no i teraz pojawił się jakiś tam problem a mianowicie aby mieć dostęp do śrubek trzeba przekręcić ten plastik:
Obrazek

Do okna zamontowane są prowadnice rolet, oczywiście na klej, macie jakiś patent na to aby zmienić klamki bez odklejania prowadnic ? z odkręceniem starych nie ma problemu, bo ten plastik można zniszczyć, ale przy montażu nowych nie mam pomysłu. Szukałem klamek w których nie byłoby tych plastików, a śrubki byłyby na wierzchu ale nic nie znalazłem :(

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Jevraik
Młodszy majsterkowicz

Re: Złamana klamka

Post autor: Jevraik » 13 maja 2012, 17:28

To może jak kupisz nowe klamki załóż je bez przykręcania, otwórz okno i dopiero je przykręć
Awatar użytkownika
LekkiGoryl
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: LekkiGoryl » 13 maja 2012, 20:23

te prowadnice są na ramie, czyli w sensie - otwierają się razem z oknem :D nie wiem postaram się te plastiki odgiąć ale trzeba będzie je odgiąć na tyle, że będą później odstawały pewno :/
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 14 maja 2012, 23:52

Chyba nic poza demontażem prowadnic ci nie zostaje. Najwyżej przykleisz na jakąś taśmę dwustronną czy może silikon. Chyba że nie zależy ci na oknie to przyklej na klej montażowy-nie będzie odstawać, to pewne :D
Albo inna opcja, ale też nie estetyczna a skoro masz prowadnice do rolet to chyba liczysz się z wyglądem :D Zawsze możesz w tym plastiku wywiercić 2 otworki i włożyć już "zamkniętą" klamkę w okno. Potem przez otworki dokręcasz. Jakby się uprzeć to można wypełnić otwory białym silikonem. Opcja brutalna ale prowadnic nie ruszysz ;))
Awatar użytkownika
adaam07
Młodszy majsterkowicz

Post autor: adaam07 » 15 maja 2012, 10:01

A ten plastik nie wygnie się tak żeby założyć go na prowadnice i odkręcić śrubki ? próbowałeś już tak zrobić ?
Awatar użytkownika
LekkiGoryl
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: LekkiGoryl » 17 maja 2012, 19:31

próbowałem ale prawdopodobnie jak odegnę to już tak ładnie nie będzie przylegało, ale to najwyżej walnę ten plastik klejem na stałe, takiej klamki się i tak często nie odkręca, właściwie to nie widzę sensu jej odkręcać, jak co to się wytnie w tym plastyczniej dziurkę tam gdzie idzie śruba klamka kosztuje grosze więc można ją zniszczyć bez żalu :)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: