Pomysł na prezent

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
Vanni
Młodszy majsterkowicz

Pomysł na prezent

Post autor: Vanni » 3 sty 2015, 01:53

Wpadłem dziś na pomysł jaki prezent kupić dziewczynie, chciałbym połączyć jej dwie pasje: Batmana i czytanie książek. Trafiłem w internecie na półki na książki w kształcie loga Batmana i chciałbym do tego dodać jeszcze oświetlenie ledowe od spodu.
I tu moje pytania: czy uda mi się gdzieś zamówić taką półkę robioną z drewna/jakiegokolwiek innego materiału zrobioną na zamówienie przy w miarę nie dużych kosztach? I jak to jest z ledami, taśmy z ledami można zasilać bateriami czy potrzebny będzie zasilacz z kablem?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
MaffSound
Majsterkowicz

Re: Pomysł na prezent

Post autor: MaffSound » 3 sty 2015, 12:53

Taśmę LED możesz zasilać z zasilacza (12V) lub ośmioma bateriami AA. Najlepiej jak byś się wyposażył w jakiś akumulatorek, czy akumulatorki i wtedy nie było by problemu z kosztami. Płacisz raz więcej a potem ładujesz.

Jeżeli chodzi o półkę to może kup sklejkę, czy płytę wiórową i z jakiegoś szablonu wytnij wyrzynarką z lekkim odstępem na zakrzywieniach. Tak jakoś 1/2mm. Potem wyrównaj papierem ściernym, czy pilnikiem. W obróbce drzewa nie jestem zbyt dobry, tak że nie wiem czy dobrze doradziłem.
Vanni
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Vanni » 3 sty 2015, 14:33

sklejka elastyczna będzie dobra? tylko będzie to trzeba jakoś potem ustabilizować(brakuje mi słowa), czyli np. z drewna bym wyciął całą ramkę która by była od strony ściany a potem tą sklejkę przybiłbym gwoździami? czy jest może jakiś inny sposób?
Awatar użytkownika
MaffSound
Majsterkowicz

Post autor: MaffSound » 3 sty 2015, 15:52

Sklejka elastyczna nie jest najlepsza do tego typu roboty. Ona jest dobra na tył jakiejś półki, żeby nie było widać ściany. Jeżeli sklejka to najlepiej 15mm grubości. A jeżeli masz fajny pomysł żeby elastyczną wzmocnić to śmiało, ale nie rób tego gwoździami, tylko klejem do drewna.
pentos
Majsterkowicz

Post autor: pentos » 3 sty 2015, 16:32

Witam
Ja proponuje plekse min. 3mm grubości i na to wydruk na folii samoprzylepnej i ładnie powycinać wyrzynarką lub dremelem,a półkę jakąś gotową kupić i ewentualnie sprayem na czarno trysnąć co by się komponowało z batmanem.
konstruktor
Majsterkowicz

Post autor: konstruktor » 19 paź 2018, 19:00

Japierdole.. Darujcie sobie te nędzne reklamy. A Ty Łukaszu może zajmiesz się forum?
PS. Sorry za przekleństwa ale mnie nosi gdy widzę taki syf..
Awatar użytkownika
Ziemniak
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Ziemniak » 8 sie 2019, 09:33

Nie wiem czy jest to dobra opcja. Jesli dziewczyna jest sentymentalna to bedzie to ciekawy pomysł, jednak moim zdaniem bardziej będzie zadowolona z
fajnej biżuterii
pakietu do spa
ewentualnie z wyjazdu we dwoje w jakieś fajne miejsce.

Polecam po prostu wybrać się do jakiegos dobrego gabinetu medycyny estetycznej oraz dopytać się jakie zabiegi by polecili. https://porady-zdrowie.pl/jedrna-skora- ... ecie-reki/
Ostatnio zmieniony 21 sie 2019, 07:24 przez Ziemniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ethanak
Złota rączka
Kontakt:

Post autor: ethanak » 12 sie 2019, 15:37

Nie chciałbym być na Twoim miejscu, gdy dziewczyna zapyta "a więc uważasz, że jestem brzydka?"
Pisze człowiek ambitnie, a tu przychodzi prostak i wszystko rozumie.
To jest ewidentna bezczelność!
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: