Prasa/wykrawarka do sklejki 2 mm

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
2jacks
Młodszy majsterkowicz

Prasa/wykrawarka do sklejki 2 mm

Post autor: 2jacks » 25 paź 2015, 18:22

Witam. Chciałbym zapytać czy ktoś z was wie coś na temat maszyn/pras/wykrawarek na których można wykrawać/wycinać elementy ze sklejki 2mm? Są różne takie prasy ręczne nawet dla dzieci(chodzi o papier) czy tekturę. Filozofia byłaby taka sama, tylko że chodzi o coś co miałoby trochę większą moc...Nie chodzi mi jednak o takie przemysłowe molochy.

A może macie jakieś inne pomysły na temat wycięcia elementów ze sklejki? Chodzi o układankę drewnianą. Wydawało mi się że ta metoda byłaby najszybsza i najtańsza....ale nie mogę znaleźć takich maszyn. Ani po PL ani po ANG.
Czy zrobienie takiej prasy byłoby jakimś wielkim wyzwaniem? Chodzi o prasę i niewielkich rozmiarach. Format A4

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

leszektg
Młodszy majsterkowicz

Re: Prasa/wykrawarka do sklejki 2 mm

Post autor: leszektg » 26 paź 2015, 23:54

Czy jesteś świadom jakiej siły potrzeba aby wycinać wykrojnikiem w sklejce? Ja nie wiem jednak dla ułatwienia powiem Ci że do wycinania tektury falistej potrzeba 7 ton na 1 mb noża. Dla takiej sklejki pewnie więcej niż 10 T. To nie jest już taka mała prasa

Wysłane z mojego HUAWEI U9508 przy użyciu Tapatalka
2jacks
Młodszy majsterkowicz

Post autor: 2jacks » 28 paź 2015, 00:16

absolutnie nie jestem świadom. Jednak widziałem że są maszyny które wycinają z blachy...więc pomyślałem że ze sklejki też da rade. W moim przypadku to byłyby elementy wielkości 3x3 cm...z pewnymi elementami wyciętymi wewnątrz...

Znalazłem maszyny do wycinania puzli z drewna. Tylko że przy tych maszynach noże są pewnie już standardowe zamontowane na stałe...no ale filozofia działania jest identyczna.

Wiem, że są maszyny cnc, lasery, waterjety....ale to nie wydają mi sie maszyny mniej skomplikowane niż prasa. Może sie mylę...więc jeśli są lepsze metody wycięcia takiego detalu to jestem otwarty na sugestie...
HanSolo
Młodszy majsterkowicz

Post autor: HanSolo » 5 lis 2015, 11:14

Jeśli chcesz wycinać elementy o tak małych rozmiarach to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup prostej prasy hydraulicznej na znanym portalu aukcyjnym. Koszt między 300 a 500 zł. Nacisk teoretycznie 12 ton a realnie dużo mniej.
Ja bardziej bym się zastanawiał nad wykrojnikami, to może być wyzwanie ale być może już to masz opracowane.
podhalanski_123
Młodszy majsterkowicz

Post autor: podhalanski_123 » 16 gru 2019, 16:23

HanSolo pisze:
5 lis 2015, 11:14
Jeśli chcesz wycinać elementy o tak małych rozmiarach to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup prostej prasy hydraulicznej na znanym portalu aukcyjnym. Koszt między 300 a 500 zł. Nacisk teoretycznie 12 ton a realnie dużo mniej.
Ja bardziej bym się zastanawiał nad wykrojnikami, to może być wyzwanie ale być może już to masz opracowane.
Przepraszam, że odkopuję temat, ale wolę napisać tutaj zamiast otwierać nowy temat. Jaki nacisk prasy hydraulicznej wystarczy w domowych warunkach? Myślałem o 20t. Pytanie czy to za dużo, może za mało?
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 16 gru 2019, 16:25

Myślę, że w podlinkoanym sklepie znajdziesz prasę o odpowiedniej sile nacisku
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: