Pomoc przy PCB

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
FloraGF
Młodszy majsterkowicz

Pomoc przy PCB

Post autor: FloraGF » 17 gru 2015, 20:11

Witam, wszystkich, jest to mój pierszy post na Majsterkowie i już mam problem :)

Z elektroniką dopiero zaczynam ale spodobał mi sie projekt VU metera zamieszczony na tej stronie i postanowiłem go wykonać... płytki już mam zrobione...części kupione tylko teraz zaczeły sie schody bo nie potrafie za bradzo czytać schematów;/ czy byłby ktoś tak miły i przerobił dla mnie projekt scieżek tak aby były opisy gdzie co umieścić? Tak jak jest to robione na płytkach do samodzielnego montażu... pewnie wiecie o co mi chodzi;) byłbym mega wdzięczny :)

A tutak link do tego projektu :)
http://majsterkowo.pl/vu-meter-na-ukladzie-lm3915/

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

kazzik87
Starszy majsterkowicz

Re: Pomoc przy PCB

Post autor: kazzik87 » 17 gru 2015, 22:06

W tym przypadku najlepiej skontaktować się z autorem projektu. Każdemu będzie trudno dopasować elementy do otworów :-)
---
Jeżeli pomogłem to kliknij "Pomógł".
FloraGF
Młodszy majsterkowicz

Post autor: FloraGF » 18 gru 2015, 19:58

Ale nie da rady ogarnąć tego lecąć po schemacie i ścieżkach na płytce? to i to jest załączne w tym projekcie ;)
martinok
Młodszy majsterkowicz

Post autor: martinok » 18 gru 2015, 21:41

Da radę ogarnąć. Poproś Wujka Google o pinout-y LM386 i LM3915 a reszta to raptem kilka elementów.
Zobacz na schemacie z jakiego pinu co gdzie jest podłączone i tyle.
Nic tak nie uczy jak praktyka. Jak zrobisz sam i posiedzisz nad tym chwilę to będzie pierwszy krok do nauki czytania schematów.
FloraGF
Młodszy majsterkowicz

Post autor: FloraGF » 19 gru 2015, 13:44

no chyba tak będe musiał zrobić .. .czyli poświęcić " chwile" i ogarnąć to sam ;/ bo nie moge znaleźć autora na Maajsterkowie ;/ mimo wszystko dzięki ;)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: