starter do motocykla

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
porywacz_zwlok
Majsterkowicz

starter do motocykla

Post autor: porywacz_zwlok » 27 gru 2015, 19:15

Witam
Mam pewien regularny problem na wiosnę z moim motocyklem. Jest to wiekowa konstrukcja i po kilkunastu tygodniach bezczynności pierwsze odpalenie jest bardzo trudne. Związane jest to z czterema gaźnikami, które potrzebują czasu na powrót do swojej normalnej pracy. Otwieranie ich na wiosnę co roku wiązało by się z ich kosztowną regulacją oraz synchronizacją. Oczywiście akumulator wystarczy do normalnego startu, ale po takim długim postoju trzeba troszkę pokręcić, by motocykl ożył. Najczęściej wymaga to jednego a nieraz nawet dwóch ładowań akumulatora. Ale chciałbym oszczędzić akumulator. I tutaj bym potrzebował waszej kompleksowej pomocy w zbudowaniu urządzenia, które zamiast akumulatora podłączył bym do układu zasilania motocykla i ze spokojem będę mógł pokręcić kilka minut. Domyślam się, że potrzeba mi odpowiedniego transformatora oraz czterech diód, do wyprostowania prądu, ale nie mam zielonego pojęcia jakich elementów powinienem użyć. Może podpowiecie mi co mam kupić i jak to podłączyć?

W motocyklu jest akumulator YTZ12-S pracujący na napięciu 12V, o pojemności 11.6Ah i prądzie rozruchowym 210A. Motocykl to Suzuki GSX750 Inazuma.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

rumunn95
Majsterkowicz

Re: starter do motocykla

Post autor: rumunn95 » 27 gru 2015, 20:24

a co na to rozrusznik ?
Awatar użytkownika
porywacz_zwlok
Majsterkowicz

Post autor: porywacz_zwlok » 28 gru 2015, 08:33

to już widzę na alledrogo, że najdroższym wydatkiem będzie transformator. tak się teraz zastanawiam czy używany aku 12V od traktora nie będzie tańszy

bardzo dziękuję za tą odpowiedź, przynajmniej nabyłem wiedzy o skali zakupu
crobe
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: crobe » 31 gru 2015, 22:38

Silnik elektryczny połączony z alternatorem i masz 100A ładowania. Możesz użyć dużej szlifierki kontowej do napędu. Alternator wytrzyma 20 000 obrotów.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: