Lokalizator samochodu android

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
gustawson
Młodszy majsterkowicz

Lokalizator samochodu android

Post autor: gustawson » 11 mar 2016, 18:36

Witam!
Wpadł mi do głowy pomysł, aby zrobić taki lokalizator swojego samochodu.
Mój wstępny pomysł polega na tym aby zakupić moduł GPS, oraz napisać aplikacje na telefon i mogę w każdym momencie sobie właczyć aplikacje i ta aplikacja zlokalizuje mi położenie mojego samochodu i pokaże na mapach np. Googla gdzie on stoi (albo jak bedzie jechał to pokaże że jedzie).

Pytanie do was, a raczej prośba o wskazanie przykładowych modułów GPS (bo niestety google pod hasłami Android GPS, rozumie co innego niż ja :D), które by się nadawały do mojego projektu oraz jak połączyć te dwie rzeczy, w sensie moduł + program. Czy ten moduł bedą musiał jakoś zaprogramować też,

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
GarryMoveOut
Młodszy majsterkowicz

Re: Lokalizator samochodu android

Post autor: GarryMoveOut » 11 mar 2016, 22:26

Najprostrzym sposobem było by chyba zakup jakiegoś smartfona starszego z anroidem najlepiej jeszcze zrootowanym i napisać na niego apke żeby wysyłała pozycję co jakiś czas na jakiś serwer. A kliencka aplikacja ściągała z serwera dane o ostatniej pozycji. Bo jak chcesz jakiś moduł gps + gsm to sporo wyjdzie a to wszystko znajdziesz w byle jakim starszym smarfonie już połączone w całą estetyczną całość :) dobrze jak by jeszcze miał wyjście na antene gps bo jak by leżał pod szybą to w lato by się mógł usmażyć

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
gustawson
Młodszy majsterkowicz

Post autor: gustawson » 11 mar 2016, 23:21

Tzn bo na Allegro jest takie coś ->allegro.pl/lokalizator-gps-sledzenie-www-windows-android-ios-i4774670860.html

tylko nie zależy aby kupić gotowca bo ni jak to się ma do mojego projektu na prace inżynierską. Gdzie po prostu aplikacja która będzie obierać sygnał i pokazywać go na mapie, a prócz tego będzie jeszcze będzie wykonywać parę innych funkcji.
Czyli mówisz że telefon bedzie najsensowniejszym wyjściem, kurcze myślałem, że da rade kupić w sklepie elektronicznym sam moduł, ale skoro jak sam mówisz w telefonie już będzie to już sensownie ułożone to racje masz, działa to działa :)
Awatar użytkownika
GarryMoveOut
Młodszy majsterkowicz

Post autor: GarryMoveOut » 12 mar 2016, 01:54

Krapi pisze:stary telefon na androidzie + aplikacja SpySat i po problemie ;)
Jak kolega pisał to ma być praca inżynierska dlatego całkowicie nie może pójść na łatwiznę :) też miałem taki sam pomysł na inżynierkę. Ale promotor powiedział że oklepan temat, to inny wymyśliłem.

gustawson
Młodszy majsterkowicz

Post autor: gustawson » 12 mar 2016, 11:02

Czyli to działa tak:
- telefon lokalizator który to ma apke napisane przeze mnie i telefon wysyła informacje o położeniu na serwer, a te informacje wcześniej odebrał od satelity za pomocą GPS.
- telefon kliencki - apka kliencka łączy się serwerem pobiera dane które nadał lokalizator i już w programie odpowiednio sobie tą informacje przetwarzam.

A ja myślałem, ze lokalizator GPS to jest małe urządzenie niczym paznokieć. Człowiek sie filmów naoglądał :D

Nie no u mnie ta funkcja tej aplikacji to będzie jedną z kilku jakie mam głowie :)
jarkas
Młodszy majsterkowicz

Post autor: jarkas » 14 mar 2016, 22:32

Lokalizatory gps to całkiem przydatne urzadzenia. Ja akurat korzystam z Alfatracka. I jest nawet precyzyjny, w kazdej chwili mozna sie dowiedziec gdzie znajduje sie samochod.
gustawson
Młodszy majsterkowicz

Post autor: gustawson » 17 mar 2016, 10:57

Witam ponownie.
Ostatecznie pomysł trochę ewoluował i będzie to aplikacja na Androida która będzie lokalizowała położenie innych osób z telefonem i wczesniej wymienioną aplikacją.

Zamysł w głowie mam podobny wcześniej, czyli:
Telefon z aplikacją która chce zobaczyć położenie jakiejś osoby (oczywiście wcześniej użytkownicy muszą się dodać i wyrazić zgodę na udostępnianie swojej lokalizacji), aplikacja wysyła takie żądanie na serwer, a serwer do drugiego telefonu wysyła zapytanie o lokalizacje. Aplikacja pobiera swoje położenie i wysyła na serwer, a serwer wysyła już aplikacji lokalizującej położenie drugiego obiektu i wyświetla na ekranie.
Pytanie jakiego serwera potrzebuje i jakich usług na nim? Szczerze powiem w temacie serwerów jestem zielony i ogrom możliwości jakie świat oferuję troche przytłacza, że nie wiem od czego zacząć.
Zadaniem tego serwera odbieranie żądań od aplikacji i wysyłanie do aplikacji. No i prócz tego też będzie mała baza danych chociażby z tym, czy dane urządzenia są ze sobą powiązane.
Awatar użytkownika
GarryMoveOut
Młodszy majsterkowicz

Post autor: GarryMoveOut » 17 mar 2016, 21:31

Z mojego punktu widzenia trudnością może być odpytywanie telefonów przez serwer. Jak planujesz to zrobić? Adresy ip telefonów są dynamiczne jak korzystają z pakietów a na dodatek operatorzy blokują porty przychodzące. Łatwiej by było jak byś wysyłał co jakiś okres pozycje na serwer. Serwer możesz mieć nawet darmowy z php i sql na cba.pl. Stworzysz prosty skrypt w php np i wysyłając post. Skrypt zapisywał by godzinę i pozycję do bazy mysql

Awatar użytkownika
zwoislaw
Młodszy majsterkowicz

Post autor: zwoislaw » 15 kwie 2016, 09:05

Cześć,
W ogóle nie piszesz po co Ci taka lokalizacja gps. Przecież istnieją gotowe, profesjonalne systemy do lokalizowania zarówno pojazdów, jak i osób. Jeśli to na prywatny użytek, to może rzeczywiście wystarczy samodzielnie stworzyć taki mini system. Ja prowadząc firmę zajmującą się dostarczaniem zaopatrzenia korzystam z sytemu gpsguardian.pl/lokalizator-gps-guardian-pro/, który pozwala na śledzenie trasy pojazdu i oferuje monitorowanie położenia on-line. Nadaje się też do lokalizowania osób.

Może więc warto rozejrzeć się za jakimś gotowym systemem?
Awatar użytkownika
GarryMoveOut
Młodszy majsterkowicz

Post autor: GarryMoveOut » 15 kwie 2016, 15:40

zwoislaw pisze:Cześć,
W ogóle nie piszesz po co Ci taka lokalizacja gps. Przecież istnieją gotowe, profesjonalne systemy do lokalizowania zarówno pojazdów, jak i osób. Jeśli to na prywatny użytek, to może rzeczywiście wystarczy samodzielnie stworzyć taki mini system. Ja prowadząc firmę zajmującą się dostarczaniem zaopatrzenia korzystam z sytemu gpsguardian.pl/lokalizator-gps-guardian-pro/, który pozwala na śledzenie trasy pojazdu i oferuje monitorowanie położenia on-line. Nadaje się też do lokalizowania osób.

Może więc warto rozejrzeć się za jakimś gotowym systemem?
Bo to na prace inż

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
mpire24
Młodszy majsterkowicz

Post autor: mpire24 » 5 wrz 2018, 13:19

W mojej firmie od jakiegoś czasu zamontowane są lokalizatory gps firmy TRANSMOBIL. Muszę przyznać, że od tej pory jakość naszych usług zdecydowanie się podniosła. Najważniejsze jednak jest to, że te lokalizatory są tak niezawodne i dokładne.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 5 wrz 2018, 13:41

W jaki sposób montaż lokalizatorów podniósł jakość usług? Co to za firma w ogóle? I jaką dokładność mają te lokalizatory?
gavron
Majsterkowicz

Post autor: gavron » 5 wrz 2018, 19:56

mpire24 pisze:W mojej firmie od jakiegoś czasu zamontowane są lokalizatory gps firmy TRANSMOBIL. Muszę przyznać, że od tej pory jakość naszych usług zdecydowanie się podniosła. Najważniejsze jednak jest to, że te lokalizatory są tak niezawodne i dokładne.
Montowalem gody w autach przez 3 lata i mam co najmniej 10 sposobów na oszukanie dowolnego lokalizatora... Może być nawet i podłączony pod szynę CAN i pod cokolwiek innego.. tak czy siak nie namierzysz mnie i nie stwierdzisz czy "kradnę paliwo".. bo jedynie po to te lokalizatory są...

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

gavron
Majsterkowicz

Post autor: gavron » 5 wrz 2018, 19:56

Ps... A co do koladnosci to tak samo dokładne jak telefon...

Awatar użytkownika
rblaszczak
Młodszy majsterkowicz

Post autor: rblaszczak » 5 wrz 2018, 20:23

gavron pisze:
5 wrz 2018, 19:56
Montowalem gody w autach przez 3 lata i mam co najmniej 10 sposobów na oszukanie dowolnego lokalizatora... Może być nawet i podłączony pod szynę CAN i pod cokolwiek innego.. tak czy siak nie namierzysz mnie i nie stwierdzisz czy "kradnę paliwo".. bo jedynie po to te lokalizatory są...
Pod warunkiem, że wiesz, w którym miejscu ten lokalizator został zamontowany. A w samochodach ciężarowych jest sporo miejsca na ukrycie takiego lokalizatora.
gavron
Majsterkowicz

Post autor: gavron » 6 wrz 2018, 18:29

Skoro tak uważasz to ok. Daj mi dowolne auto z dowolnie zamontowanym gpsem a gwarantuję że nie namierzysz już go. Oczywiście przez czas kiedy będę w srodku

Nie ma i nie będzie skutecznej techniki w żadnym dziale nie chodzi tu już nawet o gpsy. Jak ktoś chce to znajdzie skuteczny sposób...

Awatar użytkownika
rblaszczak
Młodszy majsterkowicz

Post autor: rblaszczak » 6 wrz 2018, 22:21

Ok. Jeśli "zagłuszysz" częstotliwości GSM, to jak najbardziej nie namierzysz go. Ale są lokalizatory z dodatkową rejestracją pozycji np. na karcie SD. A to już będzie trudniejsze do oszukania. O ile zagłuszysz sygnał GPS, to już np. będzie problem z oszukaniem czujnika paliwa.

Pozdrawiam
gavron
Majsterkowicz

Post autor: gavron » 7 wrz 2018, 06:32

Powiedziałem Ci już. Skoro tak uważasz... Nie udzielam się więcej bo nie będę dawał przepisów i pomysłów.

michalina
Młodszy majsterkowicz

Post autor: michalina » 28 sty 2019, 21:11

Spam usunięty.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: