Uszczelnienie dziury w PCV

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
alabastrowy
Młodszy majsterkowicz

Uszczelnienie dziury w PCV

Post autor: alabastrowy » 1 cze 2016, 09:51

Cześć, zrobiłem sobie ostatnio taką zabawkę jaką jest Potato Gun.
Z początku zapłon był robiony za pomocą zapalniczki więc mam w mufie 110mm (łączy rewizję z reduktorem) wywierconą dziurkę na zapalniczkę.

Teraz jednak ostatnio zmajstrowałem własny iskrownik na baterie i fajnie działa, dlatego chciałbym zmienić zapłon. I tu pytanie. Czy macie jakiś skuteczny sposób na uszczelnienie tej dziury? Jakimś mocnym klejem czy coś? Najważniejsze żeby pozostało wszystko szczelne. Rozłożyć tego już nie mogę bo jest strasznie mocno to poklejone.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
gibon139
Młodszy majsterkowicz

Re: Uszczelnienie dziury w PCV

Post autor: gibon139 » 1 cze 2016, 23:43

Jaka jest średnica otworu do zaślepienia? Dlaczego po prostu nie wsadzisz w tą dziurę iskrownika i nie zalejesz wszystkiego klejem?
marcindy
Młodszy majsterkowicz

Post autor: marcindy » 2 cze 2016, 22:29

Bierzesz kawałek rury o tym samym rozmiarze, przecinasz z jednej strony wzdłuż, smarujesz klejem lub żywicą lub czymkolwiek , rozchylasz, zakładasz na rurę do uszczelnienia, zaciskasz trytytki albo opaski metalowe i żadne zło tego nie ruszy.
Możesz także zrobić to samo ale od środka. Zyskasz tyle, ze nie będziesz musiał niczym tego opasywać, a przy wystrzale będzie się dodatkowo sama uszczelniała.
Awatar użytkownika
engobos
Młodszy majsterkowicz

Post autor: engobos » 2 sie 2016, 20:41

Nie wiadomo jaki ten otwór jest duży? Jeżeli nie za bardzo to można po prostu przełożyć przez niego śrubę z nakrętką ,a przed skręceniem dodatkowo uszczelnić klejem. Ewentualnie z kawałka rury PCV wyciąć łatkę i przykleić ją klejem do klejenia instalacji wodnych PCV - połączenia wykonane takim klejem wytrzymują bardzo duże ciśnienia.
Awatar użytkownika
amarantus
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: amarantus » 8 sie 2016, 09:17

engobos pisze: Ewentualnie z kawałka rury PCV wyciąć łatkę i przykleić ją klejem do klejenia instalacji wodnych PCV - połączenia wykonane takim klejem wytrzymują bardzo duże ciśnienia.
To będzie najlepsze rozwiązanie wcześniej przemyj powierzchnie acetonem.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: