Bateria umywalkowa - czym odkręcić?

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
borell
Młodszy majsterkowicz

Bateria umywalkowa - czym odkręcić?

Post autor: borell » 4 lip 2016, 23:19

Witam,

Zabieram się do wymiany modułu baterii umywalkowej - stanąłem na punkcie przedstawionym na zdjęciu - wszelkie opisy mówią o odkręceniu tego gwintu kluczem nasadowym - francuzem jednak w tym przypadku jest to chyba niemożliwe?

Z góry dziękuję za wskazanie rozwiązania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

kazzik87
Starszy majsterkowicz

Re: Bateria umywalkowa - czym odkręcić?

Post autor: kazzik87 » 4 lip 2016, 23:59

Głupio zabrzmi ale kluczem.

Teraz na poważnie.
Musisz sobie przygotować narzędzie albo dobrać coś co jest na rynku. Do takich rzeczy staram się korzystać z takiego czegoś co się nazywa klucz do piast/suportu/kaset:

Link 1
Link 2
Link 3
Link 4
Link 5
---
Jeżeli pomogłem to kliknij "Pomógł".
borell
Młodszy majsterkowicz

Post autor: borell » 5 lip 2016, 00:08

Teraz się zastanawiam czy, to nie jest żart ;) Generalnie klucz do supportu ma zupełnie inną średnicę. Klucz do kaset również posiadam, ale jak go zastosować w tym przypadku?
zgoda
Majsterkowicz

Post autor: zgoda » 5 lip 2016, 09:08

To zależy, czy chcesz zachować sobie "wsad" w wersji działającej - jeżeli tak, to kombinuj, ale ja to odkręciłem zwykłym francuzem. Oczywiście niszcząc "wsad", ale tego się chyba nie wymienia żeby sobie podbić HP/mana/aenimę, tylko dlatego że nie działa - ergo jest zepsute.

Natomiast od zupełnie innej strony, po pierwszej wymianie następną sobie odpuściłem, różnica ceny między nową baterią a "wsadem" była za mała, choć pewnie zależy to od modelu/producenta.
Tango
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Tango » 5 lip 2016, 22:58

znajdź w sklepie lub na złomie kawałek rury o tej średnicy co ten gwint do wykręcenia odrysuj wycięcia powycinaj niepotrzebne kawałki i masz gotowe :)
bo tak to chyba będzie drogo kosztowało jakiś orginalny klucz do jednej baterii

albo jak ci już nie działa ta głowica ceramiczna to rozwal ten plastik z góry i weź jakiś płaskownik i tej srednicy tych otworków daj po przekontnej i odkrecaj :)

a tak pozatym to kup najtańszą w jakimś sklepie i po problemie

np leroymerlin.pl/armatura-lazienkowa/baterie-lazienkowe/baterie-umywalkowe/bateria-umywalkowa-deca-35-imperial,p186163,l2468.html
Awatar użytkownika
engobos
Młodszy majsterkowicz

Post autor: engobos » 2 sie 2016, 20:21

Dokładnie jak pisze MrLewerence - żabka hydrauliczna + podłożony dla bezpieczeństwa kawałek gumy (np z dętki)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: