Jak podłączyć chłodnicę samochodową do pieca C.O.

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
sztapl
Majsterkowicz

Jak podłączyć chłodnicę samochodową do pieca C.O.

Post autor: sztapl » 21 lis 2016, 21:55

Jak w temacie. Mam mały warsztacik, mam piec na olej który stoi zbędny i taki pomysł żeby zastosować chłodnicę samochodową do ogrzania warsztatu. Dlaczego chłodnica? Bo jest wydajna i szybko mi zagrzeje pomieszczenie ( 20 m2). Nigdy nie wiem kiedy przyjdzie potrzeba popracowania w warsztacie i nie mam zamiaru czekać długo żeby się nagrzało. Wiem hałas... Ale mi to nie będzie raczej przeszkadzało bo mam tam kompresor co pracuje praktycznie co 10 minut... Ma ktoś pomysł/doświadczenie jak to podłączyć żeby miało sens?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ironreiker
Młodszy majsterkowicz

Re: Jak podłączyć chłodnicę samochodową do pieca C.O.

Post autor: ironreiker » 25 kwie 2017, 23:34

Miałem coś takiego. Świetna sprawa. wymiennik w piecu zrobiony ze z ruki miedzianej zwiniętej w kilku rzędową spirale dość ciasno. Pompa co, rezerwuar. Chłodnica z clio 1.2. Ale jak Ci sie wydaje że <napędzisz" chłodnice by to miało sens małym piecykiem to się zawiedziesz. Ogrzewałem warsztat ok 50m2 to tak minimum 10-14 kw. Przy ostrym hajcowaniu w piecu z beczki 220l w ok 1 godzinę temp powietrza z -10 do 15 st. Klucze niestety do rąk przymarzały. zeby dało sie komfortowo pracować trzeba kilku godzin by sie wszystko nagrzało. Bardzo ważne by pompa była na wejściu spirali reszta to pętelka i zbiornik wyrównawczy. powyżej chłodnicy.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: