Mikroswitch bistabilny

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
sok73
Młodszy majsterkowicz

Mikroswitch bistabilny

Post autor: sok73 » 14 gru 2016, 14:05

Witam. W moim mierniku uniwersalnym VoiceKraft M890G ostatnio szwankował włącznik. Rozebrałem go ale nie wiem jak go złożyć. Wygląda on tak w oryginale https://botland.com.pl/przelaczniki-z-p ... x7-mm.html
Gdyby nie koszta wysyłki wymieniłbym go na nowy, ktoś wie czy można go zastąpić jakimś innym? Albo jak on działa?
Oto co zostało z mojego mikroswitcha
DSC05518.jpg
Nie wiem czy nie powinno być drugiej blaszki (zaznaczona na czerwono)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ElectronicRide
Majsterkowicz

Re: Mikroswitch bistabilny

Post autor: ElectronicRide » 15 gru 2016, 09:38

Zobacz na schemat, wylutuj i zastąp jakimś innym, który masz. Mi się też taki sam zepsuł i po rozmontowaniu i zmontowaniu cały czas wyskakiwał i działał tylko jak się go wciskało. W środku jest prowadnica w którą trzeba idealnie założyć tą małą tulejeczkę co jest w czarnej obudowie. Co do samej blaszki to nie pamiętam dokładnie ale jest chyba jedna do zwierania i musi być w tej niebieskiej części w środku. Jeżeli znajdę mój to go jeszcze raz rozbiorę i napisze więcej szczegółów, bo ciężko tak z pamięci ;)
sok73
Młodszy majsterkowicz

Post autor: sok73 » 15 gru 2016, 09:57

Znalazła się druga blaszka i udało się go złożyć. Mechanicznie działa bez zarzutu lecz elektrycznie jest nadal tak jak było. Wyświetlacz zapala się na sekundę i gaśnie. dopiero po kilku próbach miernik się włącza. Jakiego typu jest to włącznik bo znalazłem ON-ON i ON-OFF. Tak wygląda jego schemat
Piny.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ElectronicRide
Majsterkowicz

Post autor: ElectronicRide » 15 gru 2016, 11:05

No to dobrze, że się udało ;)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: