Stary xBox jako centrum domowej rozrywki

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
d3zet
Młodszy majsterkowicz

Stary xBox jako centrum domowej rozrywki

Post autor: d3zet » 24 sty 2017, 02:19

Witam! Na wstępie proszę o trzymaniu nerwów na wodzy i powstrzymanie się od komentarzy typu "kce okradać firmę, cebulak ******!!111one".

Od dłuższego czasu myślę nad stworzeniem czegoś w rodzaju "smart TV". Na starcie myślałem o użyciu Malinki, oraz doinstalowaniu do niej OSMC, aczkolwiek bolało mnie to sterowanie z poziomu telefonu. Lecz dziś wpadł mi do głowy inny pomysł. Stary xBox 360 leży w szafie i się kurzy. Nie dość, że ma potencjał, to na dodatek pada. ;)

Myślałem o zainstalowaniu czipa RGH co pozwoliłoby mi zastosować w nim dysk do 2TB.
W gry które są używane to jedynie kinektowe "sporty" gdy przyjedzie rodzinka z dzieciakami, tak więc zależy mi aby one działały, mimo wszystko.
Mogą być one nawet w formacie iso na dysku twardym. Napęd bym zostawił, w razie gdybym odkrył w sobie dziecko i miał ochotę jednak w coś pograć. ;)

Dodatkowo do tego zależałoby mi na opcjach (na początku, gdyż na nic innego jeszcze nie wpadłem ^^):

- Wgrywanie filmów prosto z komputera na dysk konsoli (po ethernecie) oraz wysyłanie plików z smartfona (Android)
- Instalacja programów do VOD (z tego co się orientuje OSMC posiada mnóstwo tego typu wtyczek od YT do Netflix po Spotify)

Pytanie czy jest możliwość stworzenia swojego rodzaju launchera, gdzie przy odpaleniu konsoli będzie wybór:
A) XBOX (czyli całe jego menu z grami itp)
B) OSMC (VOD, filmy (niestety odtwarzacz M$ nie radzi sobie z większością kodeków), muzyka, fotki itp)

Do zrobienia? Jakieś wskazówki?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: