Wideodomofon czy domofon

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Wideodomofon czy domofon

Post autor: jacks » 4 lip 2017, 12:09

Zastanawiamy się nad zamontowaniem domofonu lub wideodomofonu. Pytanie o zawodność lub niezawodność tego drugiego. Wiadomo więcej elektroniki, więc potencjalnie większe ryzyko uszkodzeń, również mechanicznych. Jak to się sprawuje w praktyce? Czy nie bawić się w kamerki i pójść w stronę standardowego domofonu? Będę wdzięczny za sugestie.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ElectronicRide
Majsterkowicz

Re: Wideodomofon czy domofon

Post autor: ElectronicRide » 11 lip 2017, 14:14

Jedno i drugie jeżeli tylko pisze, że przeznaczone za zewnątrz to będzie działało. Działało jak wiadomo nie za długo (żeby kupić następne). U mnie wideodomofon siedzi już 5 lat i jedyne co się zepsuło to wewnętrzny zasilacz (w czasie burzy przepięcie linii energetycznej). Spalony zasilacz podawał napięcie nie 14V a 24V... Myślałem że wszystko trafiło ale odziwo po zasileniu układu z 12V wszystko działało i działa do dziś :3
Nie wiele więcej przewodów bo tylko 4 idą + 2 do elektrozaczepu. Kamerki mają system PAL lub NTSC także nie ma problemu.
Co prawda zewnętrzny moduł nie sprawił, że mam do niego 100% zaufania dlatego płytkę i złącza po złożeniu zabezpieczyłem specjalnymi środkami i sylikonem (gdyby moduł był zatynkowany to pewnie bym tego nie robił) ale to dopiero jak wymieniałem zasilacz czyli 2 tygodnie temu xD
No i nie ma jeszcze żadnego daszku czy coś jak pada to na niego.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: