Chiński Power-Bank i wymiana ogniwa.

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
Erufu
Młodszy majsterkowicz

Chiński Power-Bank i wymiana ogniwa.

Post autor: Erufu » 6 sie 2017, 18:24

Witam, zakupiłem chiński Power-Bank, jakiś czas "działał" teraz już zupełnie nie ma mocy. Wpadłem na pomysł wymiany ogniwa, a że moja wiedza na temat elektroniki jest niewielka i
obeznanie na temat ogniw szczątkowe, prosił bym was o pomoc.

Czy ta elektronika na zdjęciu do czegoś się nadaje? Wiem, że ogniwa tego typu muszą mieć zabezpieczenia przed nadmiernym naładowaniem oraz rozładowaniem.
Przypuszczam również, że przetwornica będzie niskiej jakości ale może ktoś już rozbierał taki Power-Bank i mi doradzi czy w ogóle opłaca wymieniać w nim ogniwo. Zdjęcie 1, Zdjęcie 2, Zdjęcie 3

P.S> Nie mogłem wstawić zdjęć przez błąd: "Nie można określić wymiarów obrazka. Sprawdź czy podany adres URL jest poprawny." wiec dałem odnośniki.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ElectronicRide
Majsterkowicz

Re: Chiński Power-Bank i wymiana ogniwa.

Post autor: ElectronicRide » 6 wrz 2017, 12:17

W tych tanich powerbankach są najczęściej dawane ogniwa z odzysku... A co do przetwornicy to musi ona odcinać ładowanie przy napięciu 4,2V jak i nie dopuszczać do rozładowania poniżej napięcia 3,0V, 3,5V, te wartości rzadko utrzymują takie przetworniczki ale możesz sprawdzić doświadczalnie multimetrem. Bo jak wymienisz ogniwo a przetwornica będzie przeładowywała i za bardzo rozładowywała to nie ma sensu...
To sprawdź na tym starym aku jakie będą napięcia przy naładowaniu i rozładowaniu :)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: