Mini Dmuchawa np. do liści.

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
Alfa47
Młodszy majsterkowicz

Mini Dmuchawa np. do liści.

Post autor: Alfa47 » 20 sie 2017, 20:50

Witam. Planuję zrobić taką Mini Dmuchawę do liści akurat nie musi być duża jak sklepowe lecz wykonana własnoręcznie i ma być dużo mniejsza i poręczna.
I tu moje pytanie co będzie mi potrzebne ? myślę nad jednym wentylatorem/ wiatrakiem takim komputerowym zasilanym jakimiś bateriami da radę? jakaś rurka, rączka, włącznik, koszyk na baterie, obudowa w którym mógłbym zamontować przed rurką wentylator, baterie z koszykiem, uchwyt i włącznik ? Moc nie musi być duża bo będę tego potrzebował bardziej do osuszania karoserii samochody z kropli wody po nawoskowaniu...

Ktoś ma pojęć co będzie mi potrzebne i jaka cena mnie wyjdzie jednej takiej mini dmuchawki ? I co najważniejsze czy taki wiatraczek będzie wystarczający ? I na ile baterie mogą wytrzymywać ?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ElectronicRide
Majsterkowicz

Re: Mini Dmuchawa np. do liści.

Post autor: ElectronicRide » 6 wrz 2017, 11:47

Otwórz obudowe komputera i sprawdź jaką "moc" ma taki wentylatorek... Rozumiem że do osuszania karoserii samochodu, ale coś Ci powiem, posiadam dmuchawe z funkcją odkurzacza i rozdrabniarki o mocy 3500W i używam jej do osuszania samochodu po myciu, czy woskowaniu a i tak zajmuje to chwile w której to kropelki wysychają pozostawiając ślady... Nie baw się w takie coś nie ma najmniejszego sensu, kombinuje teraz nad spłaszczoną końcówką do dmuchawy aby strumień powietrza był spłaszczony i szerszy ale nwm co z tego wyjdzie. A i tak dla porównania 3500W dmuchawy a niecałe 4W wiatraczka to spora różnica ;)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: