Napęd

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carol1988
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Napęd

Post autor: carol1988 » 28 sty 2013, 20:11

Witam serdecznie mam pomysl ale ciezko z wykonaniem potrzebuje pomocy mam kilka rzeczy ktore chciałbym wykorzystac lecz nie musi byc wszystko potrzebuje zrobic naped na koła mam baze "kosiarke" i silnik oczywiscie koła i chciałbym zeby ten silnik te kola napędzał moze ma ktoś jakiś pomysł jak to wykonać
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
carol1988
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Re: Napęd

Post autor: carol1988 » 28 sty 2013, 21:21

mam jeszcze pytanie czy taki silnik od kosiarki moze w pionie pracowac????? tzn w poziomej pozycji wału
Dave
Majsterkowicz

Post autor: Dave » 28 sty 2013, 21:27

Pierwsze, co mi przychodzi na myśl, to łańcuch, lepiej, żeby był grubszy niż rowerowy, np. od quada. Co do silnika, to się nie wypowiem, bo nie jestem za bardzo "obeznany" w temacie, ale teoretycznie chyba tak. Te koła będą 2 i zamocujesz je na jakimś wale, tak?
Awatar użytkownika
carol1988
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: carol1988 » 28 sty 2013, 21:34

tak koła sa dwa własnie sie zastanawiam jezeli silnik moze w pionie pracowac to to zamontuje na wale mam taki dedykowany do heblarki a jesli silnik musi byc w poziomie to bedzie jakas przekładnia potrzebna tylko bladego pojecia nie mam jaka i skad wziąć a ha jeszcze kwestia konstrukcji bo to od kosiarki jest ok ale troszke chyba słabe
Dave
Majsterkowicz

Post autor: Dave » 28 sty 2013, 21:39

Zależy jakie siły będą działać na tę konstrukcję. Skoro silnik spokojnie daje radę udźwignąć, to chyba taka słaba nie jest. Zależy z jakiego metalu wykonana i do czego będzie służyć. Co do przekładni to kiedyś coś takiego widziałem, ale nie mam pojęcia, jak to się może nazywać.
Awatar użytkownika
carol1988
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: carol1988 » 28 sty 2013, 21:43

rozglądałem sie za przekładnio od kosiarki z napędem ale troszke mała a pozatym ta os w niej jest małej srednicy a ja jednak do tych kół potrzebuję wiekszej
Awatar użytkownika
neoxic
Majsterkowicz

Post autor: neoxic » 28 sty 2013, 22:03

carol1988 pisze:rozglądałem sie za przekładnio od kosiarki z napędem ale troszke mała a pozatym ta os w niej jest małej srednicy a ja jednak do tych kół potrzebuję wiekszej
a powiedz kolego po co aż takie je..tne koła chcesz załozyc ? One podniosą Ci cała konstrukcje "z deka" w góre a z tego co sie orientuje to trawe kosimy nisko, no chyba że masz dla niej inne przeznaczenie :)
Wczoraj to historia, jutro to zagadka...
Awatar użytkownika
carol1988
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: carol1988 » 28 sty 2013, 22:09

kolego mam inne przeznaczenie wiec zasadniczo moze byc nawet 1 metra od ziemi
Awatar użytkownika
neoxic
Majsterkowicz

Post autor: neoxic » 28 sty 2013, 22:30

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nia+katowa wiec zapewne szukasz czegoś takiego aby ruszyc kola?

a najprostrza przekladnia kątowa jest w lewarkach samochodowych (polonez, fiat 125 , 126p) może z tego dało by się coś zaadoptowac do Twoich potrzeb ?
Wczoraj to historia, jutro to zagadka...
Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Post autor: cube » 29 sty 2013, 01:09

neoxic pisze:http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nia+katowa wiec zapewne szukasz czegoś takiego aby ruszyc kola?

a najprostrza przekladnia kątowa jest w lewarkach samochodowych (polonez, fiat 125 , 126p) może z tego dało by się coś zaadoptowac do Twoich potrzeb ?
Przekładnie dobiera się do konkretnego przeznaczenia urządzenia, tj momentu jaki ma silnik, jaki moment ma być na wyjściu. Dobrać znaczy wyliczyć. Ale z miejsca mogę powiedzieć - przekładnie w podnośnikach nie są przystosowane do prędkości obrotowych, jaki osiąga silnik spalinowy (a że od kosiarki to pewnie dwusuw - ze 12k rpm?).
Kolega nawet nie sprecyzował co urządzenie ma robić, z tego co ja zrozumiałem, po prostu silnik ma kręcić kołami. Mało wyrafinowane.
Wał o mniejszej średnicy bez problemu można połączyć z wałem o średnicy większej - służy do tego urządzenie zwane sprzęgłem (sprzęgło to nie tylko to co jest w samochodzie!).
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: