Czujniki parkowania do garażu

ODPOWIEDZ
Sagaemus
Młodszy majsterkowicz

Czujniki parkowania do garażu

Post autor: Sagaemus » 5 sie 2013, 16:11

Witam.
Po wielu godzinach spędzonych na forum postanowiłem dołączyć do grona użytkowników.
Natchniony waszymi pomysłami postanowiłem zrobić coś praktycznego dla ludzi parkujących w garażach na styk.
Jednak moja wiedza elektroniczna ogranicza się do amatorskiego lutowania, nie mam teoretycznego pomysłu na wykonanie.
Chciałbym wykonać czujniki parkowania do garażu. Posiadam dwa auta, które niestety muszę parkować na styk w jednym garażu. Myślałem nad zastosowaniem jednego czujnika odległości do parkowania pierwszego samochodu, oraz czujników optycznych, do parkowania drugiego auta. Co prawda czujniki parkowania można kupić, lecz to koszt 70 zł (allegro[KROPKA]pl/garazowy-czujnik-parkowania-z-lampa-sygnalizacyjna-i3440400194.html),
Co do parkowania drugiego auta zainspirował mnie licznik tasiemek do druciarki, wykonany przez naszego administratora.
Schemat dołączam na rysunku w załączniku.
Bardzo proszę o pomoc z waszej strony.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Re: Czujniki parkowania do garażu

Post autor: cube » 5 sie 2013, 16:55

Kup dwie piłki tenisowe. Zrób dziury po osi w nich, przywiąż w środku sznurek. Zaparkuj auta w odpowiednich pozycjach. Teraz musisz przyczepić sznurek z piłką do sufitu, tak aby piłka dotykała szyby auta, ale sznurek był możliwie pionowo. Dla drugiego auta robisz analogicznie. Potem wystarczy wjeżdżać do momentu, gdy piłka dotknie szyby.
Nie wszędzie potrzebne są mikrokontrolery ;)
Sagaemus
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Sagaemus » 5 sie 2013, 19:48

Pomysł ciekawy, myślałem podobnie lecz zamiast piłek chciałem dać korek. Co do pierwszego auta sprawdziło by się to, lecz przy drugim pierwszy samochód cały czas uderzał by o tą piłkę, ponieważ musiałby dojechać do końca garażu. I tutaj myślałem właśnie o tych diodach wykorzystanych w druciarce do tasiemek.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 5 sie 2013, 21:01

Przecież druga piłka prześlizgnie się po dachu pierwszego samochodu i dalej będzie wisiała swobodnie. Więc problemu nie powinno być.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 5 sie 2013, 21:58

Albo zamontuj laser u gory i jak bedziesz widział na aucie z tyłu laser na kokpicie bedziesz wiedział ze dobrze stoisz:) Laser ma padac prosto w doł na podłoge ze tak powiem:) Tutaj masz takie cos opisane http://www.instructables.com/id/Garage- ... ng-System/
Sagaemus
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Sagaemus » 6 sie 2013, 12:25

Pomysł z laserem bomba:D Dzięki wielkie za link.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: