Zepsuta Nokia Asha 200

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian
Młodszy majsterkowicz

Zepsuta Nokia Asha 200

Post autor: Damian » 7 lis 2013, 12:00

Posiadam Nokia Asha 200 w telefonie załącza się tylko klawiatura.
Proszę o pomoc i z góry Dziękuje za odpowiedzi.

P.S.Jeżeli to nie ten dział proszę o przeniesienie.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Michlax
Młodszy majsterkowicz

Re: Zepsuta Nokia Asha 200

Post autor: Michlax » 8 lis 2013, 09:55

Opis problem dokładniej. Uniwersalnym sposobem jest aktualizacja firmware telefonu lub twardy reset. Instrukcje do powyższych do znalezienia w internecie.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Damian
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Damian » 8 lis 2013, 16:48

Podczas wycieczki w góry telefon spad na skały z wysokości ok.1m później na ekranie pokazały się paski i obraz zaczął zanikać aż telefon się wyłączył telefon oddałem do serwisu i tam mi powiedzieli że padł procesor teraz jak walnę w miejsce procesora to zaświeci się klawiatura a jak lekko go poruszam to zgaśnie.Proszę o pomoc jakieś porady.
jaffar
Młodszy majsterkowicz

Post autor: jaffar » 8 lis 2013, 21:58

Kiepska sprawa. Można spróbować wygrzać pcb, ale i to może niewiele dać. Z resztą wyświetlacz też może być padnięty.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 9 lis 2013, 00:28

MrLewerence pisze:Trochę niegrzecznie odpowiem.
Doradzać komuś kto nie ma o tym pojęcia wygrzewanie PCB. Sory bardzo, ale czym szary zwykły użytkownik ma to zrobić? Suszarką do włosów? Opalarką do lakieru?
?
Nie koniecznie.. wygrzewałem juz karty graficzne i pcb z drukarek w piekarniku i do tej pory działaja.. poprostu trzeba to robic z głowa.

Pozatym w serwisie zaplaci z 100 napewno za naprawe a nowy telefon (ten sam) kosztuje 250zł
pentos
Majsterkowicz

Post autor: pentos » 9 lis 2013, 00:57

donau pisze: Nie koniecznie.. wygrzewałem juz karty graficzne i pcb z drukarek w piekarniku i do tej pory działaja.. poprostu trzeba to robic z głowa.
W jakiej temp? Kondensatory były happy....
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 9 lis 2013, 01:11

180C. Były tak happy ze właśnie wyświetlają mi to co pisze:)
jaffar
Młodszy majsterkowicz

Post autor: jaffar » 9 lis 2013, 01:15

MrLewerence pisze:Trochę niegrzecznie odpowiem.
Doradzać komuś kto nie ma o tym pojęcia wygrzewanie PCB. Sory bardzo, ale czym szary zwykły użytkownik ma to zrobić? Suszarką do włosów? Opalarką do lakieru?
Proszę pokaż mi punkt w którym napisałem, że ma to zrobić własnoręcznie...
Najlepszym rozwiązaniem było by oddanie tego dla osoby posiadającej hot air i jakiekolwiek doświadczenie.

Wygrzewanie w piekarniku samo w sobie jest głupotą. W tej chwili na większości pcb są elementy plastikowe, kondensatory elektrolityczne i inne elementy słabo znoszące wysoką temperaturę. Zabezpieczając wrażliwe elementy i grzejąc miejscowo tych elementów się nie uszkodzi, ale wygrzewanie w piekarniku z dobrym efektem włożył bym między bajki.
Nie wiem jakie są max temperatury, ale mój piekarnik nie nagrzał by się nawet do temperatury topnienia cyny bezołowiowej (prawnie dopuszczony w UE stop cyny o najniższej temp. topnienia to 207st C, a średnio koło 220st C), to nawet jeżeli piekarnik ma na skali 230 - tak jak mój - to musiał bym tą płytkę trzymać pewnie koło 30-40min, a to gwarantuje uszkodzenie części elementów.

180st ?! Przecież to nawet nie miało prawa ruszyć cyny...
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 9 lis 2013, 01:36

Oj jaffar jaffar sie nawypisywałes? To co znaczy ze kłamie tak? To chcesz mi powiedziec;)?

Na karcie graficznej robia sie zimne luty i 180C wystarczy spokojnie zeby karta znow ruszyła.
Jesli nie wierzysz to nie wiem dorwij jakiegos 9600 z artefaktami wpakuj do piekarnika i zobacz ze znikna. Fakt ze moze na 2tyg jesli bys ja katowal ale ja nie gram w nic i juz z rok poprawnie wyswietla obraz. Nie mowie ze ma tak naprawaiac oczywiscie tylko udowadniam wbrew temu co tu bylo napisane, ze jednak sie da domowym sposobem;)

Pozatym kubeł zimnej wody na ciebie nawet wujek google wyleje :) Poszperaj o tym co mowie. A potem jesli dalej bedziesz pewny.. odpisz.

I przypominam.. nie uwazam ze jest to poprawna naprawa czy tez trwala poprostu mowie ze sie DA.
jaffar
Młodszy majsterkowicz

Post autor: jaffar » 9 lis 2013, 02:20

Kwestia jest innego rodzaju. Czy w Twojej karcie na pewno były zimne luty, czy po prostu wilgoć powodująca zwarcie, która po wygrzaniu po prostu wyschła.
Wiem, że niektórzy wygrzewają pcb w piekarniku, ale jeżeli na płycie są plastikowe złącza, których nie można wylutować i po wygrzaniu wlutować, to po prostu takie wygrzewanie z miejsca odpada, a telefony mają złącza do lcd, które są bardzo delikatne.
Do tego dziwi mnie temperatura niższa o 27 st od najniższej temperatury topnienia cyny bezołowiowej, chyba, że to jest na tyle stara karta, że ma jeszcze cynę z ołowiem.
Nie wiem czy kłamiesz, czy po prostu się mylisz, ale wygrzewanie pcb telefonu w piekarniku jest nieziemsko złą radą. Od 4 lat serwisuję telefony, więc trochę na ten temat wiem.
Co gorsza na allegro kupując telefony uszkodzone można trafić na taką "robotę profesjonalnego serwisu", ze stopionymi złączami itp...
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: