Lampa UV

ODPOWIEDZ
Lukaszja
Majsterkowicz

Lampa UV

Post autor: Lukaszja » 29 lis 2013, 21:21

Witam moja siostra (kosmetyczka) posiada lampe UV do utwardzania lakierów. Ta lampa posiada 4 śwetlówki po 9W każda i one sie nie zapalają z tej głównej plytki ,a jak się zapalą to tylko 2. Wpadłem na pomysł wstawienia tam starterów z zwykłych swietlówek kompaktowych . Posiadałem tylko taki jeden starter , sprawdziłem i działa:D i teraz jak zdobędę jeszcze kilka tych starterów to zmontuje całą lampe. I tutaj zaczyna się mój problem . Lampa ta posiada wyłącznik czasowy( naciska się przełącznik i po tym naciśnięciu lampa swięci 120 sekund) i po tym jak ją złożę całą od nowa będę potrzebował takiego timera. Czy mógłby mi ktos to opisac , bo nie wiem nawet za co się zabrać. Wiem ,że będę musiał to zrobic na układzie NE555.Z góry za pomoc:D

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

jaffar
Młodszy majsterkowicz

Re: Lampa UV

Post autor: jaffar » 29 lis 2013, 23:10

Nie mam pewności, ale do tych lamp z tego co kojarzę idą świetlówki z wbudowanym starterem. Mają 2 styki? Na płytce masz tylko dławiki i elektronikę do sterowania układem czasowym. Może po prostu padły świetlówki?
W sumie dziwne, że działa z innym starterem... Świetlówki takie kosztują bodajże 5zł sztuka, więc koszt nikły.
Lukaszja
Majsterkowicz

Post autor: Lukaszja » 29 lis 2013, 23:20

tak maja 2 wyjscia ale po rozebraniu plastikowego korpusu widzimy 4 styki i kondensator . na płytce jest tak : 4 takie wygladajace na transformatorki przekaznik układ czasowy duzo diod prostowniczych rezystkorki i chyba 2 stabilizatory wrzucę zdjęcie jak tylko znajdę tą plłytke
Lukaszja
Majsterkowicz

Post autor: Lukaszja » 30 lis 2013, 13:14

pomoże mi ktoś chociaż zrobić ten wyłącznik czasowy??
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: