Autko RC

ODPOWIEDZ
fish99
Młodszy majsterkowicz

Autko RC

Post autor: fish99 » 23 maja 2012, 19:57

Witam mam problem pewien czy da sie jakos dostoswac inny pilot do takiego autka? Nie mam po prostu pilota do niego.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Re: Autko RC

Post autor: Łukasz » 23 maja 2012, 20:03

Może być ciężko. Gdybyś miał oryginalnego pilota, to można by się bawić w "kopiowanie" wszystkich sygnałów, ale bez oryginały, to takie trochę szukanie po omacku...
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Post autor: nightex » 24 maja 2012, 00:05

najpierw do podaj dane typu jaki kwarc o ile jest w zakresie Mhz czy może jest cyfrowy w Ghz (2.2)
Wbrew pozorom da się to zrobić. Ale jakiś link do modelu albo info i pomyślimy :) Jeśli chcesz możesz z Mhz przejść na Ghz, wystarczy kupić Tx'a i Recivera z Chin :) nie żartuje bo z przesyłką wychodzi taniej jak kupić nowy w PL :) bo czasem korzystam z takiego rozwiązania :D
Obrazek
fish99
Młodszy majsterkowicz

Post autor: fish99 » 24 maja 2012, 22:26

w weekend rozbiore go i zrobie pare zdjec ;)
Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Post autor: nightex » 25 maja 2012, 02:40

jeśli to kwarc to w 90% przypadkach jest na nim naklejka (która lekko pomaga) np. 27Mhz, choć lepiej jak by na kwarcu był wybity numer (może być pod naklejką) potrzeba dużo danych żeby zestroić układy, a i tak jest zawsze jakiś procent że się nie uda, jeśli to cyfrowy układ Ghz to powinien to być układ najczęściej w plastikowej obudowie z pinami, w tym przypadku pomogą numery seryjne i nazwy producentów.

Poszukaj też cewki (jeśli to układ Mhz) czy jest zalana (zabezpieczona) bo wtedy może się przydać spirytus ewentualnie denaturacik :)

Jeśli to układy mieszane (Mhz i Ghz)... to kapa, musiałbyś się na jeden zdecydować (czyli dokupić RX lub TX)
Jeśli masz np 27,045 MHz i 27,095 MHz to pomimo iż jest inna częstotliwość to jest cień szansy manipulacją cewką, ale nawet jak są dwa takie same to też niestety trzeba pokręcić :) skoro nie chwytają sygnału ale o tym co i jak dopiero jak będzie coś wiadomo.
W sytuacji gdy masz kwarc z serii 27 i 40 Mhz to będą schody :/
hmmm... muszę sobie poprzypominać resztę :)

aaaa czasem piszę że pasmo jest np 27Mhz i kanał 4 :) to też wiele mówi :)

Tak czy siak jeśli masz trochę odłożonej gotówki to gorąco polecam zakup RXa i TXa z 2,2Ghz :) zasięg niesamowity :) na alletudrożejniżwchinach :) można czasem wyhaczyć używany okazyjny zestawik :)
Obrazek
fish99
Młodszy majsterkowicz

Post autor: fish99 » 5 cze 2012, 12:52

Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Post autor: nightex » 6 cze 2012, 16:03

oj 49Mhz?? hm... jak stare jest to autko?? Z tego co widać RX-2 to typowy układ 27Mhz zestrojenie do z 49Mhz graniczy z cudem niestety :/
Najprościej w tej sytuacji jest kupienie albo gotowego zestawu analogowego np.27Mhz albo cyfrowego 2,4Ghz.
Jeśli zdecydujesz się na cyfrowy to zbindowanego RX'a będziesz musiał po podłączać każdy mechanizm do odpowiedniego portu, fajna miła i przyjemna zabawa :)
Obrazek
fish99
Młodszy majsterkowicz

Post autor: fish99 » 7 cze 2012, 12:47

nightex pisze:oj 49Mhz?? hm... jak stare jest to autko?? Z tego co widać RX-2 to typowy układ 27Mhz zestrojenie do z 49Mhz graniczy z cudem niestety :/
Najprościej w tej sytuacji jest kupienie albo gotowego zestawu analogowego np.27Mhz albo cyfrowego 2,4Ghz.
Jeśli zdecydujesz się na cyfrowy to zbindowanego RX'a będziesz musiał po podłączać każdy mechanizm do odpowiedniego portu, fajna miła i przyjemna zabawa :)

a mozesz pokazac taki zestaw podstawowy gdzie mozna go zakupic?
Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Post autor: nightex » 9 cze 2012, 00:46

jutro a w sumie dziś popołudniu :D wrzucę zdjęcie swojego zestawiku, ja zakupiłem go w chinach :D ale na alledrogo :P też znajdziesz :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 20 cze 2012, 17:52

nightex pisze:jutro a w sumie dziś popołudniu :D wrzucę zdjęcie swojego zestawiku, ja zakupiłem go w chinach :D ale na alledrogo :P też znajdziesz :)
No pokaż, pokaż ten swój zestaw, bo chyba przyjdzie mi dorabiać całe zdalne sterowanie do takiego autka dla dzieci :)
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Post autor: nightex » 20 cze 2012, 19:49

Na wstępie przepraszam, zapomniałem :D

A teraz:
Cyfrowy Tx 2,4Ghz, 8 kanałów, wersja 2 czyli "gaz" z lewej strony.
Przód
Obrazek

Tył: 8 Aku AA, lub można zastosować LipoPack'a specjalnego do Tx'a - niestety zapomniałem takowy kupić :( - a jak kupujesz to od razu najlepiej z zestawem ładującym
Gniazdo do programowania Tx'a, można za jego pomocą zaprogramować tak Tx'a a żeby np. skręcając manetką w lewo, servo działało z 70% mocą a w prawo 120%
Obrazek

Kabel ze sterownikiem do połączenia Tx'a z PC
Obrazek

Z lewej (z antenką) Rx, z pinami zasilania i pinami kanałów
Z prawej kabelek do bindowania (synchronizacji) Rx'a z Tx'a. Bindowanie to prawie to samo co parowanie urządzeń za pomocą bluetooth'a
Obrazek

Jedno z serv :)
Obrazek

Całość (czyli Tx, Rx, Sterownik USB, i kilka Serv) kosztowała mnie około 250zł z przesyłką z Chin do Polski :)
Paczka była solidnie zapakowana i zabezpieczona, i oczywiście nosiła ślady Służby Celnej :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: