Tester ciągłości przewodów i prawidłowości połączenia.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KomaroV
Młodszy majsterkowicz

Tester ciągłości przewodów i prawidłowości połączenia.

Post autor: KomaroV » 24 cze 2014, 22:05

Witam. Dostałem w pracy takie zadanie. Muszę zbudować tester ciągłości przewodów, ale dodatkowo ma mieć funkcję sprawdzania czy w czasie montażu okablowanie zostało prawidłowo podłączone. Ktoś się spyta po co kontrola prawidłowości, gdyż wszystkie przewody będą białe bez oznaczeń. Mają łączyć dwa stateczniki do lamp HID z kostką zaciskową. Czy ktoś ma na to jakieś pomysły. Szukałem w internecie, ale nie za bardzo znalazłem na to jakieś rozwiązania, którymi mógłbym się inspirować. Myślałem o wyjściach i wejściach analogowych, ale to wstępna pierwsza myśl. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
Pozdrawiam KomaroV

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
ololuki
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Re: Tester ciągłości przewodów i prawidłowości połączenia.

Post autor: ololuki » 25 cze 2014, 21:57

To ma być najprostszy tester ciągłości, czy z bajerami typu miernik rezystancji przewodów i izolacji? Jeśli tylko tester to podajesz na jedno wyprowadzenie testera napięcie, a pozostałe wyprowadzenia ustawiasz jako wejścia z rezystorami podciągającymi i sprawdzasz czy na odpowiednich wejściach pojawiło się napięcie. I tak po kolei z każdym wyprowadzeniem.
KomaroV pisze:Dostałem w pracy takie zadanie
Oczywiście podzielisz się wypłatą z kolegami z forum? Nie chcemy wiele, skromne 80% ;)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: