Enter-oddzielny klawisz akceptacji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lukasso
Młodszy majsterkowicz

Enter-oddzielny klawisz akceptacji

Post autor: lukasso » 26 cze 2012, 20:37

Witam, poszukuje pomysłu na zrobienie klawisza akceptacji (enter). Chodzi o to aby był to jakiś oddzielny układ pod który można podłączyć przycisk. Wyciągnięcie kablami lewego klawisza myszki albo entera z klawiatury nie wchodzi w grę (najwyżej klawiatura, ale też nie wiem jak się dobrać do entera) Najlepiej jakaś mała płytka z układem.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Re: Enter-oddzielny klawisz akceptacji

Post autor: Łukasz » 26 cze 2012, 21:07

Na USB, czy niekonieczne?
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
Awatar użytkownika
Michal
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Michal » 26 cze 2012, 22:56

Tutaj masz projekt oparty o arduino, który robi to, co zamierzasz zrobić Ty. Pewnie można prościej.

Myślę, że może się przydać.
Awatar użytkownika
lukasso
Młodszy majsterkowicz

Post autor: lukasso » 27 cze 2012, 08:59

Kurcze myślałem że da się to w miarę prosto na uniwersalnej płytce bez użycia arduino, tymbardziej że potrzeba mi więcej sztuk. Na usb, myszka byłaby dobra i najprostsza, ale jak kursor się przesunie to nie zadziała. Klawiatura też da radę, ale gdzie się wpiąć jak tam są te "folie stykowe". Albo trzeba zacząć zabawę z tym arduino ;)
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 27 cze 2012, 19:32

Folie stykowe stykają się na samym końcu z płytką pcb- jest tam kilkanaście styków. Każdy klawisz to odpowiednia kombinacja "pina" z "pinem". Wystarczy prześledzić ścieżki idące od entera i jużwiemy które piny należy zewrzeć żeby zadziałać jak enter. Potem szukasz miejsca na płytce, wiertłem milimetrowym wiercisz otworek tuż przy tej ścieżce, ze ścieżki zeskrobujesz odrobinę tego lakieru i możesz w powstały otwór wsadzić kabelek i zlutować go z płytką. Jak już masz wyprowadzone kabelki to możesz robić co ci sie tylko podoba ;) Podobny temat przerabiałem jak robiłem zdalne sterowanie winampem za pomocą klawiatury. Wyprowadziłem sobie na zewnątrz klawisze c i b, dałem do przekaźników i podpiąłem pod zdalne- i śmiga ;)
jarek.m
Młodszy majsterkowicz

Post autor: jarek.m » 28 cze 2012, 09:25

Jak w takim razie poradzić sobie z kombinacją klawiszy? Zwieramy na raz?

Siedzi mi w głowie podobny projekt ale z impulsatorami zamiast klawiszy. Ale aby użyć kombinacji to i tak trzeba użyć Arduino. Więc może tak: określony sygnał wysoki z potencjometru da danym pinie zwiera odpowiednie piny na tej małej płytce z klawiatury. Ma szanse zadziałać? Czy lepiej użyć samego Ardiuno i odpowiednich bibliotek? Zależy mi na tym aby urządzenie było na USB (klawiaturę USB mogę poświęcić).
Awatar użytkownika
lukasso
Młodszy majsterkowicz

Post autor: lukasso » 28 cze 2012, 10:22

bartek, zrobiłem wg twoich sugestii, tzn. odnalazłem jedną stronę na folii a drugą szukałem zwierając kabelkiem aż zadziałało. Dzięki, a czy z PS2 byłoby tak samo jak w usb?
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 28 cze 2012, 11:11

Jarek, ja bym po prostu do jednego kanału zdalnego sterowania podłączył 2 przekaźniki i za 1 przyciśnięciem pilota zwarłoby 2 czy więcej przekaźników i byłaby kombinacja ;)

Lukasso, ja mam właśnie klawiaturę na ps2 i działa, ale myśle że na usb byłoby tak samo, bo chyba cały układ po klawiszami jest taki sam, jedynie różni się chyba tym co "wychodzi" z płytki ;)
jarek.m
Młodszy majsterkowicz

Post autor: jarek.m » 28 cze 2012, 12:05

Przy okazji szukając co nieco natrafiłem na nowe Arduino Leonardo - http://nettigo.pl/products/337
Po 1 występuje w wersji supercienkiej, a co ważniejsze ma rzekomo ma obsługę udawania Klawiatury i myszki - http://arduino.cc/en/Reference/MouseKeyboard

Widząc po opisie Leonardo + kilka PCF8574 będzie idealnie nadawał się do mojego pomysłu :-)
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 cze 2012, 13:46

Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: