Nietypowa Klawiatura

ODPOWIEDZ
Kuczon
Młodszy majsterkowicz

Nietypowa Klawiatura

Post autor: Kuczon » 12 wrz 2014, 23:22

Witam, jeśli był już taki temat bardzo przepraszam, jeśli jednak nie to bardzo prosił bym o pomoc, w czym rzecz
Otóż dostałem ostatnio od wujka od zajobania przełączników krańcowych, i wpadłem na przedziwny pomysł zrobienia z nich klawiatury, oczywiście takiej komputerowej podpinanej na usb, z tym że teraz od 2 dni głowie się jak mam to zrobić :/ obudowa nie jest problemem gdyż ogólnie zajmuje się obróbką drewna (tak obudowa ma być drewniana) więc jako tako to nie sprawia mi problemu i nawet już mam jakiś ogólny zarys tego wszystkiego, jednak nie mogę ogarnąć w jaki sposób zrobić w tym całą elektronikę i ew. jeszcze jakieś delikatne oświetlenie ledowe (na pstryczek) cobym mógł sobie w nocy bez problemu z niej korzystać.
No tak więc prosił bym jakąś dobrą duszyczkę(specja najlepiej :D) aby powiedział mi jak mogę to zrobić lub chociaż mnie jakoś nakierował :)
Pozdrawiam
Kuczon

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
djbuh
Majsterkowicz
Kontakt:

Re: Nietypowa Klawiatura

Post autor: djbuh » 14 wrz 2014, 01:17

Najprościej byłoby wykorzystać gotowy moduł sterownika z klawiatury USB. Następnie musiałbyś sobie narysować schemat ścieżek z folii, dzięki temu będziesz wiedział, które piny sterownika zewrzeć, aby uaktywnić dany klawisz. Reszta to tylko montaż. Z doświadczenia wiem, że styki w sterownikach są tandetne lub pokryte specjalną farbą przewodzącą. Dobrze byłoby wtedy wykorzystać gniazdo podobne do tego jak w kartridżach z grami na stare konsole (może gniazdo ISA ze starych płyt głównych będzie dobre). Do gniazda mógłbyś wtedy przylutować przewody od krańcówek, bez obawy o urwanie czy upalenie styku/ścieżki na płytce sterownika.
panklesk
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: panklesk » 14 wrz 2014, 20:52

Trochę (dużo) bardziej hardcorową wersja jest zrobienie sterownika na arduino leonardo i kilku ekspanderach, później wszystko zaprogramować. Trochę roboty i zabawy z tym jest. Wadą może być czas reakcji klawiszy :/ i cena ok 60zł
Kliknięcie "Pomógł" mile widziane :D
Kuczon
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Kuczon » 14 wrz 2014, 21:28

właśnie sam zacząłem to trochę rozkminiać, i doszedłem do wniosku że chyba na dzień dzisiejszy sobie daruje takie coś :/ może jak wymyślę coś innego lub znajdę prostszy sposób (którego pewnie nie ma :D)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: