Podłączenie włącznika z diodą do zasilacza ATX

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chudy
Młodszy majsterkowicz

Podłączenie włącznika z diodą do zasilacza ATX

Post autor: Chudy » 8 wrz 2012, 11:57

Witam wszystkich ponieważ postanowiłem przerobić swój stary zasilacz ATX na zasilacz warsztatowy kupiłem do niego coś takiego Obrazek tylko teraz jak go podłączyć żeby dioda w nim świeciła podczas pracy zasilacza włącznik ten ma zwierać kabel zielony z masą
Aha zasilacz wygląda tak http://img08.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2606681722 a po zdjęciu obudowy tak https://plus.google.com/photos/10726251 ... zdCWtL6AfA . Wybaczcie za syf w nim ale zdjęcie robiłem zaraz przed czyszczeniem .

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Tomasz.B
Starszy majsterkowicz

Re: Podłączenie włącznika z diodą do zasilacza ATX

Post autor: Tomasz.B » 8 wrz 2012, 16:22

1. Przedmuchaj go (z tego co zrozumiałem to już to zrobiłeś)
2. Sprawdź czy czasem jakieś kondensatory nie są spuchnięte (wydęte "wieczka")
3. Uważaj na radiatorek po stronie pierwotnej, może być pod napięciem!!!!!
4.
Tak jak widzisz na zdjęciu 2 konektory są ocynowane a trzeci nie, te ocynowane są na 99% zwierane.

Moja wizja taka że do trzeciego podłączasz 12V (a podświetlenie w nim jest na 12???) a pozostałe (masa i zielony) nie ma chyba znaczenia, aczkolwiek nie dam głowy że będzie działało prawidłowo.

Jedyne co mnie martwi to to że gdy będziesz chciał go wyłączyć to przez moment może być podane 12V na "zielony".
Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję :)
Awatar użytkownika
Chudy
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Chudy » 8 wrz 2012, 22:48

Tomasz.B pisze:1. Przedmuchaj go (z tego co zrozumiałem to już to zrobiłeś)
2. Sprawdź czy czasem jakieś kondensatory nie są spuchnięte (wydęte "wieczka")
3. Uważaj na radiatorek po stronie pierwotnej, może być pod napięciem!!!!!
4.
Tak jak widzisz na zdjęciu 2 konektory są ocynowane a trzeci nie, te ocynowane są na 99% zwierane.

Moja wizja taka że do trzeciego podłączasz 12V (a podświetlenie w nim jest na 12???) a pozostałe (masa i zielony) nie ma chyba znaczenia, aczkolwiek nie dam głowy że będzie działało prawidłowo.

Jedyne co mnie martwi to to że gdy będziesz chciał go wyłączyć to przez moment może być podane 12V na "zielony".
1 : Zrobione
2: Nie są działał na krótko podłączony pod wzmacniacz samochodowy
3: Na który radiator mam uważać ten na którym jest czujnik obrotów czy ten na którym go nie ma ??
4 : Jak byś mógł zaznaczy je na zdjęciu było by miło

Włącznik jest taki 16A na 12V oznaczenia na nim są takie + , Minus i jakieś A ?? pod a mam podłączyć żółty kabel ??

Zielony to PS One niby bez napięcia a czarny to masa normalne . Na zielony nie powinno chyba nie jestem pewien .

To moja pierwsza taka przeróbka wiec mogę być zielony w tych sprawach . Aha u mnie wiatrak jest na dole zasilacza jest to normalny 120mm wiatrak
Awatar użytkownika
Tomasz.B
Starszy majsterkowicz

Post autor: Tomasz.B » 9 wrz 2012, 11:26

Strona pierwotna to ta po której są 2 duże kondensatory.

Najprościej to weź jakąś żaróweczkę lub cokolwiek innego (jeżeli nie masz multimetru) jakieś źródło napięcia czyli wspomniany wcześniej zasilacz i metodą prób i błędów. Chyba nie muszę tłumaczyć?

Dokładniej to "PS ON", przełącza między stanem czuwania a włączonym.
Jeżeli dobrze pamiętam to występuje na nim około 5V, a zwierając go do masy jego potencjał spada do 0V co wykrywa jakiś układ.
Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję :)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: