Wyświetlacz do auta

ODPOWIEDZ
Bobby B.
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Wyświetlacz do auta

Post autor: Bobby B. » 8 sty 2012, 00:08

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł zrobienia dodatkowego wyświetlacza do samochodu
Mam Mercedesa W124 CE, które ma u mnie już dożywocie :)
Na podsufitce znajduję się taka lampka oświetlenia kabiny z informacją o zapięciu pasów. Wygląda to tak:

Obrazek

W miejscu gdzie wyciągnąłem ten światłowód (?) chciałbym skombinować wyświetlacz, który podawałby np temperaturę, godzinę itp.
To miejsce długie jest na mniej więcej 132mm a wysokie na 12,5mm. Dremlem wysokość można by zwiększyć do 13mm.
Potrafię naprawić zasilacz, wymienić kondensatorki na płycie głównej itp itd, pracuje w serwisie komputerowym. ale nigdy nie bawiłem się tak z wyświetlaczami.

Liczyłbym na waszą pomoc w tym temacie, albo czy od razu dać sobie spokój :D Ale popróbować zawsze można :D

Myślałem, żeby to zrobić na bazie Arduino, ale jaki wyświetlacz użyć itp nie mam bladego pojęcia, później kwestia zaprogramowania odpowiednio.

Pozdrawiam
Bobby B.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Wyświetlacz do auta

Post autor: Łukasz » 8 sty 2012, 00:50

Zaprogramować to na Arduino, to żaden problem :) Gorzej właśnie ze znalezieniem odpowiedniego wyświetlacza. Teoretycznie możesz wykorzystać dowolny wyświetlacz, ale najwygodniej by było wykorzystać taki, który już ktoś kiedyś do Arduino podpinał, żeby się nie bawić w jego rozgryzanie (ja póki co nie dałbym sobie z tym rady:)

Chyba, że byś to zrobił na tych wyświetlaczach LED:
Obrazek
One są dostępne w różnych rozmiarach, więc coś by się może udało dopasować.
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
Bobby B.
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Wyświetlacz do auta

Post autor: Bobby B. » 8 sty 2012, 15:50

Bardziej myślałem o alfanumeryczny wyświetlaczu, ale kurcze albo na długość nie pasuje, albo na szerokość.
Obrazek

Poryje jeszcze po necie, może coś ciekawego się znajdzie :)
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Wyświetlacz do auta

Post autor: Łukasz » 8 sty 2012, 15:54

Wiem, że taki by był fajniejszy ;) Tylko ciężko będzie znaleźć odpowiedni rozmiar :)
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
uosiu
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Wyświetlacz do auta

Post autor: uosiu » 15 sty 2012, 23:37

Można połączyć takie wyświetlacze- jeden będzie obok drugiego.
Warunkiem będzie dopisanie sobie w C warstwy abstrakcji, która będzie przyjmować tekst do wyświetlenia i rozdzielać go po iluś znakach na drugi wyświetlacz. Przy odpowiednim fizycznym zmontowaniu napisy będą jak na jednym wielkim ;)
fish99
Młodszy majsterkowicz

Wyświetlacz do auta

Post autor: fish99 » 16 sty 2012, 19:51

Tylko że taki czujnik temperatury (jeżeli mowimy o temperaturze na zewnatrz auta) trzeba gdzies wyprowadzic pod zderzak albo gdzies w te okolice, po to aby w miare realna byla ta temperatura ;) Duzy koszt by byl budowy takiego czegos (temperatura i czas) ?
uosiu
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Wyświetlacz do auta

Post autor: uosiu » 28 sty 2012, 17:34

DS18B20 → 6pln w porywie. Magistrala 1wire, dwie żyły, dowolny kabel, niska prędkość transmisji
Atmega8 → 15pln około
Wyświetlacz ~30pln za jeden
Dolicz kable, kwarce etc. I wiedzę.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: