Identyfikacja transformatora + pytanie o zasilacz dla laika

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LekkiGoryl
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Identyfikacja transformatora + pytanie o zasilacz dla laika

Post autor: LekkiGoryl » 22 paź 2015, 20:26

Witam, chciałbym zrobić sobie zasilacz regulowany do 12V, bardziej dla samego robienia i nauki niż z potrzeby, chciałbym go zrobić na jakimś zestawie do samodzielnego montażu + transformator który wyciągnąłem z głośników 2+1 od komputera, nie wiem jaką ma wydajność prądową, może pomożecie zidentyfikować czy się nada, i polecicie jakiegoś gotowca (kit), który by do niego pasował? Dużo prądu mi raczej nie potrzeba, tyle aby sprawdzić w domu jakieś radio samochodowe, prosty układ itp
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

rumunn95
Majsterkowicz

Re: Identyfikacja transformatora + pytanie o zasilacz dla la

Post autor: rumunn95 » 22 paź 2015, 21:08

z tym trafkiem nie zaszalejesz za mala wydajnosc pradowa ,proponuje ladowarke z laptopa (okolo 19v 4A) do tego http://allegro.pl/zasilacz-przetwornica ... 54514.html lub z wyswietlaczem http://allegro.pl/przetwornica-dc-lm259 ... 05466.html
Awatar użytkownika
LekkiGoryl
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: LekkiGoryl » 22 paź 2015, 21:40

Dzięki za radę, a tak orientacyjnie jaką może mieć ten transformator wydajność prądową ? Wyjęty był z głośników samsung 60W
rumunn95
Majsterkowicz

Post autor: rumunn95 » 23 paź 2015, 07:25

Mysle ze nie wiecej jak 2-3A ale jezeli chcesz miec zasilacz regulowany na 12v to ten trafko ma za male napiecie ( straty na stabilizatorach itp) jezeli sie myle to prosze ogarnietych o poprawe.Pozdrawiam

Tapniete z LG G2
Awatar użytkownika
LekkiGoryl
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: LekkiGoryl » 23 paź 2015, 12:19

Dzięki za odpowiedzi, pozostaje szukać jakiegoś lepszego transformatorka, a jak nic się nie znajdzie to jakiegoś ATX przerobić, mam już jednego, ale jak coś wymaga więcej prądu to się wyłącza, pewnie dlatego że to jakiś stary Megabajt z czarnej listy.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: