Poszukuje mini zawora kontrolowanego elektrycznie

ODPOWIEDZ
oczkers
Młodszy majsterkowicz

Poszukuje mini zawora kontrolowanego elektrycznie

Post autor: oczkers » 17 gru 2015, 20:52

Planuje prosty i mały "system" automatycznego podlewania kwiatka doniczkowego i w związku z tym od dwóch dni przeglądam różnego rodzaju pompy i zawory elektromagnetyczne ale wszystko jest bardzo duże jak na moje potrzeby. Macie pomysł jak można to zrobić aby schowane za kwiatkiem nie raziło w oczy?

edit: teraz widzę że chyba lekko pomyliłem działy więc proszę dobrego admina który tutaj zajrzy o przeniesienie tematu.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

kazzik87
Starszy majsterkowicz

Re: Poszukuje mini zawora kontrolowanego elektrycznie

Post autor: kazzik87 » 17 gru 2015, 22:04

Powiem tak. Nie bardzo wiem dlaczego chcesz pompkę trzymać przy kwiatku?! Wystarczy abyś doprowadził do doniczki rurkę (przewód giętki).
Pompkę, zbiornik na wodę i układ sterujący trzymaj gdzie indziej.

Jako pompkę często stosuje się spryskiwacze samochodowe - link
Warto użyć zaworka zwrotnego.
---
Jeżeli pomogłem to kliknij "Pomógł".
oczkers
Młodszy majsterkowicz

Re: Poszukuje mini zawora kontrolowanego elektrycznie

Post autor: oczkers » 17 gru 2015, 23:52

Nie bardzo wiem dlaczego chcesz pompkę trzymać przy kwiatku?!
Z założenia miał to być zbiornik umieszczony ponad doniczką i prosty zawór który otwiera się na kilka sekund - układ mały (czujnik, tranzystor, zawór, zbiornik), zasilany przez baterie ale z racji tego, że najmniejsze zawody są wielkości pompek zacząłem je przeglądać.
Problem z pompą jest taki, że zjada więcej prądu i musi trochę pohałasować zanim wciągnie wodę ze zbiornika oddalonego o ~metr.
Pytanie jak duży przepływ wody będzie przez ten zaworek? Jak duże wężyki?
To jest kompletnie obojętne, nie musi być precyzyjne, po prostu szukam jak najmniejszego zawora elektycznego do którego już dopasuje wężyk.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: