Wyciszenie serwa.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rasqba
Młodszy majsterkowicz

Wyciszenie serwa.

Post autor: rasqba » 28 lis 2012, 17:06

Witam,

ma ktoś może pomysł, jak maksymalnie wyciszyc serwo? Konkretnie model to : HX5010

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Re: Wyciszenie serwa.

Post autor: nightex » 28 lis 2012, 19:08

Zalej go całego w oleju technicznym. Nie przewodzi prądu maksymalnie wycisza :)
Ale napisz w jakiej pozycji pracuje, przy czym pracuje itp więcej szczegółów :) bo mimo iż olej to dobre rozwiązanie nie zawsze się sprawdza :)
Obrazek
Awatar użytkownika
rasqba
Młodszy majsterkowicz

Post autor: rasqba » 28 lis 2012, 22:21

Pracuje orczykiem w dół, dlatego zastanawiam się, czy olej nie będzie wyciekał?
Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Post autor: nightex » 28 lis 2012, 23:06

Pozycja wszystko psuje ale: plastikowy pojemniczek, wiertełkiem mały otworek, \'orczyk\' musiałbyś delikatnie ściągnąć, silikonem dokoła otworu ale tak żeby po włożeniu serwa nie zalało otworu bo może się zatrzeć i punktowo na obudowę aby serwo stało stabilnie. Nałożyć \'orczyk\' dodając naprawdę dobrego kleju. W wieczku otwór na przewody i zalać je sylikonem. Zalać pojemnik i zamknąć (można go skleić sylikonem żeby olej nie wyciekał górą przy transporcie). Podłączyć.
Pamiętaj że im mniejszy pojemnik tym mniej będzie tłumić serwo (mało oleju). Silikon musi być elastyczny, bo wibracje będą przechodzić na pojemnik.

Możesz też spróbować z matą wygłuszającą (np. samochodową) ale nie mam pojęcia jaki będzie efekt nigdy nie stosowałem jej poza autem :)
W aucie jak najbardziej się sprawdza :) Możesz np zrobić jak w opisie wyżej ale nie lać oleju tylko dodać do środka i na zewnątrz matę.
A może wystarczy obkleić matą samo serwo - na pewno coś tam wygłuszy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
rasqba
Młodszy majsterkowicz

Post autor: rasqba » 29 lis 2012, 08:51

Dzięki za pomysł z tą matą. Co prawda nie miałem w domu takiej, ale wpadłem na pomysł aby obwinąć serwo zwykłą watą higieniczną i co ciekawe, rezultat okazuje się być całkiem zadowalający. Serwo pracuje teraz znacznie ciszej.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: