Ładowanie baterii bez telefonu.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolijk
Starszy majsterkowicz

Ładowanie baterii bez telefonu.

Post autor: kolijk » 12 wrz 2016, 19:30

Witam czy da się bezpiecznie naładować baterię z telefonu bez telefonu?

Jeżeli tak to jak naładować ?
"Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą." - Linus Torvalds

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Bob2462
Majsterkowicz

Re: Ładowanie baterii bez telefonu.

Post autor: Bob2462 » 12 wrz 2016, 22:12

Najprawdopodobniej tak choć nie jestem pewien.
Baterie mają wyprowadzone zasilanie oraz piny do komunikacji z wewnętrznym scalakiem zabezpieczającym baterię. Najprawdopodobniej sam układ ładowania jest umieszczony w telefonie więc do naładowania baterii wystarczy ładowarka do ogniw lion ( lub jeśli masz w telefonie lipol to do lipol). Podłączasz taką ładowarkę pod baterię i ładujesz. Ważne jest aby napięcie ładowarki było takie samo jak napięcie baterii. ( Jeśli masz w telefonie baterię 3.3V to ładowarka musi być do ogniw lion 3.3V). `\

Ale równie dobrze mogę się mylić i takimi działaniami spowodujesz zniszczenie baterii lub nawet jej wybuch.
Ds3s
Majsterkowicz

Post autor: Ds3s » 13 wrz 2016, 10:04

Kiedyś ładowałem w pracy aku. od SGSII. Ustawiłem napięcie 4.2V i prąd 0.5A w zasadzie naładowała się prawie do pełna.
Awatar użytkownika
kolijk
Starszy majsterkowicz

Post autor: kolijk » 13 wrz 2016, 18:41

Chodzi mi o baterię z telefonu SAMSUNG GALAXY S.
"Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą." - Linus Torvalds
ElectronicRide
Majsterkowicz

Post autor: ElectronicRide » 7 gru 2016, 13:48

Na rynku dostępne są moduły ładowarek do ogniw odpowiedniego typu np takie: TP4056 jest to moduł ładowarki o wydajności prądowej 850mA i napięciu 5V. Sprawdź wartości swojej ładowarki i poszukaj odpowiednich wartości (może być mniejszy prąd, lecz ładowanie potrwa dłużej). Podłączasz normalnie + do + i - do - które powinny być opisane na obudowie baterii. Ja ładowałem tak swoją do NOTE II, która "spuchła" traktowałem ją łagodnie, i jeszcze udało mi się ją użytkować do zasilania diod, lecz ze względów bezpieczeństwa oddałem ją (NIE PRÓBUJCIE ROBIĆ PODOBNYCH RZECZY! ZEPSUTĄ BATERIĘ NALEŻY NATYCHMIAST ZUTYLIZOWAĆ, GDYŻ DALSZE UŻYTKOWANIE GROZI WYBUCHEM!!!)...
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: