Zewnętrzna bateria/ładowarka do telefonu po USB

ODPOWIEDZ
mt3o
Młodszy majsterkowicz

Zewnętrzna bateria/ładowarka do telefonu po USB

Post autor: mt3o » 31 sty 2013, 23:28

Dzień dobry wszystkim :)
Zastanawiam się, czy możliwe jest zrobienie samodzielnie urządzenia które z baterii/akumulatorków AA ładowało telefon komórkowy po micro usb. Z tego co wyczytałem na wiki, wtyczka musi dostarczać napięcie 5V i zapewniać prąd minimum 500mA. Z bateryjek 1.5V da się to zrobić. Żeby dostarczyć dokładnie 5V trzeba to podłączyć pod jakiś układ przetwarzający około 7-10V na 5V, myślałem konkretnie o ustrojstwie podlinkowanym tutaj na blogu lub forum: http://botland.com.pl/przetwornice-impu ... 5v-1a.html
Nie wiem tylko czy moje rozumowanie ma sens, czy to wystarczy, czy trzeba o coś zadbać, stabilizowanie/ograniczenie prądu, chłodzenie, cokolwiek. Da się tak? To bezpieczne?
Jestem trochę na bakier z elektroniką, na studiach to nie była moja ulubiona grupa przedmiotów, a lutowanie przewodów od słuchawek do jacka to szczyt moich możliwości. :)
Ostatnio zmieniony 1 lut 2013, 14:38 przez Tomasz.B, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wrzuciłem cały link.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

dawhyp
Młodszy majsterkowicz

Re: Zewnętrzna bateria/ładowarka do telefonu po USB

Post autor: dawhyp » 31 sty 2013, 23:59

Poszukaj sobie ładowarki o nazwie "mintyboost". Powinna spełnić Twoje oczekiwania. Z tego co kiedyś się orientowałem można dostać gotowe urządzenie jak i kity do samodzielnego złożenia.
Awatar użytkownika
Tomasz.B
Starszy majsterkowicz

Post autor: Tomasz.B » 1 lut 2013, 14:41

Na stronie produktu wszystko jest ładnie napisane, więc się najpierw dokładnie zapoznaj z opisem a jak czegoś nie będziesz rozumiał to pytaj.
Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję :)
shymon
Majsterkowicz

Post autor: shymon » 8 lut 2013, 14:17

Nie łatwiej i taniej po prostu LM7805?
Skoro i tak z 7-10V chcesz zasilać, to bez problemu ruszy. I ciągnie też do 1A o ile dobrze pamiętam.

W sumie po chwili zastanowienia dochodzę do wniosku, że przetwornica da mniejsze straty.

No i na forum kręci się już podobny wątek.
http://majsterkowo.pl/forum/akumulatoro ... -t663.html
mt3o
Młodszy majsterkowicz

Post autor: mt3o » 8 lut 2013, 15:28

Przetwornica to dla mnie trochę za duże wyzwanie ;) Małe urządzonko które ma trzy nóżki i wymaga + i - o danym napięciu, a daje zadany + jest dla mnie łatwiejsze do zrozumienia :D

Taką przetwornicę http://www.jsel.pl/PL,33,64,dc2a_stepdo ... 20pln.html używa się analogicznie? Mogę to połączyć z odpowiednią liczbą baterii-paluszków 1.5V z jednej strony i z kabelkiem USB z telefonem z drugiej?
Awatar użytkownika
Tomasz.B
Starszy majsterkowicz

Post autor: Tomasz.B » 8 lut 2013, 20:29

Tak jak piszesz :)
Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję :)
agaton
Młodszy majsterkowicz

Post autor: agaton » 23 sty 2014, 13:03

Teraz na citeam można kupić taką zewnętrzną baterię Zaaz za 35 zł, wg mnie to bardzo tanio. Dla mnie to świetny i niezwykle funkcjonalny wynalazek. Pasuje do wielu sprzętów elektronicznych dzięki wymiennym końcówkom.
Xaar
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Xaar » 23 sty 2014, 17:01

http://majsterkowo.pl/akumulatorowa-lad ... martfonow/

Przeczytaj ten temat. Powinien Ci odpowiadać, kilka kabli, przetwornica baterie i wyłącznik wiec nie ma dużo lutowania.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: