Hallotron

ODPOWIEDZ
Bezimienny
Młodszy majsterkowicz

Hallotron

Post autor: Bezimienny » 12 lut 2018, 21:53

Witam,
Pytanie o czujnik halla czyli hallotron. Ogólnie rzecz ujmując potrzebuję czegoś co rozłączy nieobciążony obwód po przyłożeniu magnesu do czujnika, czyli kontaktron ale na odwrót bo w przypadku kontaktronu obwód zamyka sie po przyłożeniu magnesu. Czy zastosowanie zwyklego hallotronu w to miejsce zda egzamin? Jak sie domyślam nie jest to takie proste ale liczę ma sugestie. Dodam że mam cos takiego jak kontaktron przełączeniowy który suma sumarum spełnia moje oczekiwania, ale to szklana banka o ktora obawiam sie w warunkach gdzie chce zastosować ten wyłącznik magnetyczny.

Pozdrawiam.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Bezimienny
Młodszy majsterkowicz

Re: Hallotron

Post autor: Bezimienny » 13 lut 2018, 14:51

Dziękuję za odpowiedz, spodziewałem sie ze prawdopodobnie niezrozumiale napisałem. Krotko i na temat. Potrzebuje prostego czujnika/przełącznika który standardowo zamyka obwód a po przyłożeniu niewielkiego magnesiku rozłączy obwód. Podobnie dziala kontaktron (mowie o malej szklanej rurce z drucikami wystającymi po obu stronach) tylko ze on standardowo ma otwarty obwód i dopiero po przyłożeniu magnesu obwód jest zamykany.
Bezimienny
Młodszy majsterkowicz

Re: Hallotron

Post autor: Bezimienny » 13 lut 2018, 16:47

No i wlasnie w tym problem, nie dosc ze nie chce wydawać kilkadziesiąt złotych (hallotron z tego co widzę kosztuje ok 2zl) to mieszkam ma zad.... I u mnie takich sklepów nie ma :( ale chyba rozwiązałem problem bo za ok 20zl + przesyłką znalazłem kontaktron z dwoma wyjściami który wg opisu będzie pasował w 100%
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: