Wkrętarki

ODPOWIEDZ
Kuczon
Młodszy majsterkowicz

Wkrętarki

Post autor: Kuczon » 30 wrz 2018, 19:56

Witam, wiem że tytułu niezbyt nakreśla sytuację ale nieważne
Do rzeczy, mam pytanie czy jest sens przerabiać wkrętarki akumulatorowe na sieciowe? A przede wszystkim czy jest taka możliwość, a teraz krótki opis sytuacji aby uniknąć bez sensownych odpowiedzi.
Posiadam kilka zbędnych wkrętarek które mają po prostu padnięte baterie, opłacalność wymiany tych baterii jest zerowa, ale tak ostatnio pomyślałem że mógłbym je wykorzystać w inny sposób, np.jedna mogła by być na stałe zamontowana do stojaka i robić za wiertarkę stołową, dzięki czemu nie musiał bym co chwila nic przekładać.
A teraz sumujac to wszystko.
1.Czy podłączenie do wkrętarki kabla i podłączenie go do gniazka ma sens? (uprzedzajac, wiem że podpięcie wkrętarki 12v do gniazka nie jest mądrym pomysłem, więc pewnie za pomocom jakiegos zasilacza aby napięcie było odpowiednie dla wkretarki)
2.Czy takie rozwiązanie w jakiś sposób nie osłabia urządzenia?
3.Czy laik który że elektroniki wie tyle żeby nie wkładać palców do kontaktu sobie to sam ogarnie? (przesadzam oczywiście, jakaś wiedzie tam posiadam, jednak wiem że nie jest to jakaś mega wiedza, ale kwestia przylutowac nowy kabel jest akurat w moim zakresie wiedzy )
Przepraszam za tak obszerny tekst, jednak nie umiem ująć nic w kilku zdaniach...
Pozdrawiam

Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

vanessa
Młodszy majsterkowicz

Re: Wkrętarki

Post autor: vanessa » 2 paź 2018, 17:54

Dużo sensowniej jest działanie w inny sposób. Wymiana środka baterii. Akumulatorki 18650 do kupienia ze starych laptopowych baterii za grosze plus układ ładująco-zabezpieczający za kwotę paru złotych. Na YouTube użytkownik "wkrętator" ma kilka filmów z dokładną instrukcją jak to zrobić.
Menowski19
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Menowski19 » 5 paź 2018, 11:38

jak chcesz bezpośrednio z sieci zasilać wkrętarki 12V to musisz mieć inwerter AC/DC o odpowiednich parametrach- napięcie, prąd (moc). można tak zrobić, ale można też dac nowe ogniwa jak pisał kolega wyżej, należy jednak pamiętać o doborze łądowarki do baterii- aby były mikroprocesorowe z charakterystykami ładowania- od normalnego łądowania przez szybkie łądowanie do floata aż do storage. ewentualnie przy zwykłym zasialczu najlepiej ładowac prądem o wartości 10% pojemnośc. czyli mając 2Ah ładuje sie prądem 200mA.
Kuczon
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Kuczon » 29 paź 2018, 08:38

Dzięki bardzo za informację, skorzystałem z opcji baterii i nie ukrywam faktycznie nowe życie dodatkowo ładowane przez USB więc bajka

Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: