Kontroler midi + lightroom

ODPOWIEDZ
jarek.m
Młodszy majsterkowicz

Kontroler midi + lightroom

Post autor: jarek.m » 19 cze 2012, 10:35

Witam serdecznie na forum :-)

Pierwszy post i pierwsze pytanie. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pewien projekt. Jako użytkownik lightrooma a wcześniej camera raw mam już serdecznie dość majdrowania suwaczkami za pomocą myszki (ta dokładność...) Znalazłem w sieci projekt który nazywa się Paddy (paddy-for-lightroom.com) który zaprzęga kontrolery midi do sterowania suwakami. Jako, że ustawienie pokręteł midi jest optymalizowane do innych zastosowań to niekoniecznie dobrze wpływa na ergonomię pracy.

I teraz do sedna. Jak oceniacie trudność zbudowania urządzenia (kontrolera midi na usb) powiedzmy na arduino z dużą ilością pokręteł? W sumie wyszło by pomiędzy 25-35. Szczególnie liczę tutaj na pomoc autora tej strony. Dla zachęty deklaruję, że mogę uczestniczyć w kosztach tego projektu :-)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

jarek.m
Młodszy majsterkowicz

Re: Kontroler midi + lightroom

Post autor: jarek.m » 28 cze 2012, 09:05

Widzę, że nie ma specjalnie zainteresowania - być może zbyt trudne zadanie. Więc może łatwiejsze:

Zamiast kontrolera MIDI emulator klawiatury z potencjometrami/impulsatorami: np kręcę gałeczką w lewo a urządzenie wysyła kombinacje klawiszy np CTRL+SHIFT+1 - każde cyknięcie impulsatora to wysłanie jeden raz tej kombinacji. Nie bawiłem jeszcze Arduino ale myślę, że z 2 guziczkami bym sobie poradził. Tylko że w zamyśle potrzeba 25-35 pokręteł. Ewentualnie tyle samo przycisków i jeden potencjometr. I jak poradzić sobie z taką ilością wejść? Arduino Mega?

Oczywiście od strony Lightrooma będzie to załatwione za pomocą wtyczki paddy.
Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Post autor: nightex » 28 cze 2012, 19:47

myślę że ten temat może Cię lekko nakierunkować :)
Ja zawsze jak nie potrafię zrobić czegoś w wg, mnie prosty sposób szukam alternatyw :) coś czymś zamienić itp :)

http://majsterkowo.pl/forum/enter-oddzi ... -t245.html
Obrazek
jarek.m
Młodszy majsterkowicz

Post autor: jarek.m » 28 cze 2012, 22:46

Dzięki dzięki :-) właśnie też przyszło mi do głowy aby nie robić tego jako MIDI tylko po prostu jako klawiatura.

Pogrzebałem również w paddy i okazuje się, że można używać zwykłej klawiatury do tych celów, więc będzie duuuużo prościej. Jak tylko dotrze do mnie arduino i przeczołgam się przez miganie diodami to skoczę w tą głęboką wodę. Oczywiście o postępach postaram się informować.
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 cze 2012, 13:46

Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: